Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

SEÇİLMİŞLERİN İŞİ ZOR...

Zeki KIRDEMİR

23 Eylül 2009, 17:24

Zeki KIRDEMİR

SEÇİLMİŞLERİN İŞİ ZOR…

 

            Son haftalarda ülke gündemi o kadar yoğun ki. Kimi milletvekilleri hazır başbakanları uzun sürecek bir yurtdışı gezisine çıkmışken, eteklerinde ne varsa dökmeye başladılar.

            Başbakanın yurtdışı gezisi derken, bir parantez açalım. Sayın başvekil o kadar çok yurtdışına geziye, davete, zaman zaman pazarlıklar yapmaya  çıkıyor ki, artık neyi pazarlıyorsa, denildiğine, yazılıp, çizildiğine göre bir yılın iki yüz gününden fazlasını yurtdışında geçiriyormuş. Neredeyse Türkiye'ye '' tatile '' geliyor gibi…

            İşte böylesi bir durumda ülke gündemini belirleyen konulardan birisi de içki yasağı.. Aslında sorun hiç de küçük, hiç de ciddiye alınmayacak cins den değil. Özellikle de yaşadığımız coğrafyada.

            Açın gazeteleri, izleyin medyayı, mutlaka içki yasağı konusunda Antalya il ve ilçelerinde bir habere rastlamanız mümkündür.Öyle ki Antalya Büyükşehir Belediyesi günlerce İl Genel Meclisinde içki yasağını tartışıyor ve sonuçta, İçişleri Bakanlığının genelgesini ''Atanmışlar'' değil,  ''Seçilmişler '' elinin tersiyle geri itiyor. Yani uygulamaya koymuyor.

            Biz Antalya il merkezini bir yana bırakarak, kendi çemberimize bakıp, neler oluyor, neler olacak, neler olmalı onlara bakalım. Ancak daha önce bazı somut olayların altını çizelim. Hatırlamakta ve hatırlatmakta yarar var.

            Hükümetin içki yasağına karşı çıkan seçilmişler arasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kaş ilçesi İl Genel Meclisi üyesi ve daimi encümeni Tevfik Demirci bu yasağa karşı çıkıp uygulamayan halkın seçtiği iki isim.

            Kaş' ta yetkili olan seçilmişlere o zaman şimdi biz soralım…

            Kaş' ın kırmızı bölgeleri nereler veya neresi olacak?

            Belediyenin kiralık verdiği dükkanlarda-büfelerde-otellerde-parklarda-bahçelerde içki yasağı uygulanacak mı? Daha açık dille söyleyecek olursak otel Clup Phellosda, Mercan Restourantta, Palmiye çay bahçesinde, Noel baba çay bahçesinde alkollü içecek satılacak mı? Bu işyerlerini kiraya veren kim? Kaş Belediyesi. O halde; Belediye kiraya verdiği yerlerde içkiyi yasaklayacak mı? Belediyelerden ''büfe'' diye kiralanan yerlerde, neredeyse restourantlar gibi yemekler yenilip, içkiler içilecek mi? Bunlara içki ruhsatını belediye mi verdi? Emniyet mi? Yani Kaymakamlık mı?

            Eskiden içkili yerlere ruhsatı emniyet-kaymakamlık veriyordu. Şimdi yetkili makamlar belediyeler olacak.

            Tam bu noktada durup, bir soru daha soralım ve yazıyı noktalayalım.

            Acaba devlet, devlet memuruna-amirine değil de, yani ''atanmışlara'' değil de, ''seçilmişlere'' mi (belediyelere mi) güveniyor? Devletin devleti temsil edenlere güveni mi yok acaba yoksa Türkiye'nin neredeyse üçte ikisinin belediyesini elinde bulunduran iktidar, yavaş yavaş ''arka bahçelerin'' meyvelerini mi ''topluyor'' veya ''yiyor'' ?

            Yeni bir yılın barış ve özgürlük içersinde geçmesini diliyorum.

 

 

Bu haber 1493 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi

elektronik sigara