Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

Yerel Seçimler Sonrası...?

Yusuf KARSAK

26 Ekim 2009, 15:33

Yusuf KARSAK

Yerel Seçimler Sonrası Nasıl Bir Çalışma İzlemek Lazım?

 

Öncelikle yerel seçimde kaybetmiş bir muhalefet var, belediye seçimlerini kazanmış olan belediye iktidarın da CHP’li bir de Belediye Başkanı var. Önce belediye yönetimi muhalefet cephesini daraltması lazım, şöyle ki, muhalefetin içinde ılımlı halk tipi adamları karşına almaktansa, yanına almak daha iyi olur, o zaman muhalefetin gücü azalmış olur. Seçim kazanan bir Belediye Başkanı hele hele ilk günlerinde, her şeyi göremeye bilir, bilgi eksikliği olabilir. CHP  belde örgütü üyeleri, parti üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri birlikte el ele vererek, daha başarılı yönetim şekli ortaya çıkar. Belediye Başkanları partilisini bilecek partilisi de Belediye Başkanını bilecek, en ücra köşedeki bir mahalle veya sokaktaki herhangi bir yolun bozukluğu ve eksiklerin belediyeye bildirerek, daha önceden de edindiğim tecrübelere göre daha başarılı olacağına inancım tamdır. Ayrıca bir danışma kurulu da oluşturulmalıdır.

         Mücavir alanlarımızın bir gün evvel imara açılması için çalışmaların başlaması gerekmektedir. Ulugöl mahallesi, çukurca mahallesi, hacıaliler köyü mahallesi, akbel mahallesi buralar da vatandaşın inşaat yapma ihtiyaçları olacaktır, belediye meclisinin söz konusu yerlere vatandaşın inşaatını yapabilmesi için gereğini yapmasını dileriz. Birde başka belediyelerde olduğu gibi haftanın bir günü halk günü olarak ilan edilmelidir ve herkes derdini daha kolay anlatabilecektir.

         Geçen şeker bayramın da Belediye Başkanımız yaşlıları, hastalarımızı teker teker evlerinde bayramlaşmaya gitmiştir, bu çok sevindirici bir olaydır ve halk tipi bir harekettir. CHP‘nin iyilik hanesine yazılmıştır. Bundan sonrada buna benzer iyi niyetli hareketlerin halkımızdan eksik edilmemesini dileriz.

         Benim Yusuf Karsak (Koca Yusuf ) olarak muhalefetten ve iktidardan Kalkan’da ortamı germemelerini isteriz. Mevcut yönetim geçmiş ki yönetimin evrak üzerinde hata ve yanlışları varsa Cumhuriyet savcılıklara suç duyurusunda bulunmalıdır. Muhalefette yasal bilgilere dayanmayan konularla ilgili, muhalefet yapılmamalıdır, doğru bilgi varsa eğer muhalefet yapılır. Belediye Başkanımız Saim Karakurt’tan ricamız şudur?8–10 saatlik mesainin 2 saatini de çarşı ve mahallerimizi gezerek yapılan çalışmaları, olan ve olmayan şeyleri kendisi görmelidir.

“Kalkan beldesi derler adına doyulmuyor güzelliklerin tadına,

Eskidende Kalamaki derlermiş adına,

Bir tarafı Adatepe dağı bir tarafı Gelemiş dağı,

Kalkanda kuruldu dostlukların bağı,

Bir tarafı sıçan adası, bir tarafı yılan adası geçti rantçının modası,

Herkese açıktır Başkanımızın odası”

 

Yusuf Karsak (Koca Yusuf)

Bu haber 1718 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi

elektronik sigara