Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM...

Yusuf KARSAK

23 Eylül 2009, 17:22

Yusuf KARSAK

KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM…

 

Sayın okurlarımız, “kendim ettim kendim buldum…”  lafı bir türkü sözcüğüdür. Türkü sözcüğü olmasına rağmen bu köşe yazımızın konusu Kalkan’dır ve Kalkan’ın geleceğidir.

Biz sosyal demokrat görüşlü veyahut da daha farklı düşünen kişiler olarak, sokaktaki dolaşan sıradan gezen Mustafa ŞALVARLI’ yı “ben ona kızdım öbürü bana kızdı…” derken, kendi içimizdeki birbirimize tahammülsüzlüklerden dolayı o’nu kahraman ettik. Ve o dönem, yönetimdeki yanlışların da etkisiyle, birinci dönemde o’nu belediye başkanı seçtik. Mustafa ŞALVARLI bir-iki sene fena olmayan bir yönetimle Kalkan’ı idare etti. Bundan sonra ise, yönetimde düşüş ve kötü yönetim baş gösterdi, Kalkan kötü yönetilmeye başlandı.

Mustafa ŞALVARLI yönetimi öncesindeki yönetimin yanlışlarından kastım ise; yolsuzluk uğursuzluk hiç değildir, sorun; o dönemde yönetimin halkla ilişkilerinin zayıf ve kopuk olduğudur. Örneğin; CHP nin altı okundan birisi “halkçılık” olmasına rağmen bu ilke çoğu zaman işletilememiştir, ayrıca “halkçılık” dersinden sınıfta kalınmıştır. Velhasıl o günlerde dersimize iyi çalışamamıştık.

Bir atasözümüz vardır; “nerde birlik orda dirlik..” demişlerdir. Bu atasözümüze itibar edersek her gün seçim olsa; her gün seçimi sosyal demokratlar alır düşüncesindeyim.

Ben belediyeciliği kendi yorum ve deyimimle dile getirmek istiyor, kendi sanatım olan ayakkabıcık mesleği ile örneklerle açıklamak istiyorum.

            1970 li yıllarda ayakkabıcılık yaparken çarıkta dikerdim. Sayın okurlarım; çarığı ayakta tutan bir ipi vardır, o ipi çok sıkarsanız ip kırılır ve yolda kalırsınız. Çok salarsanız arka topuk tarafından devamlı çıkar yürüyemezsiniz. Belediye yönetimi de çarık ipi gibidir, halkı çok sıkarsanız halk bu yükü taşıyamaz. Çok serbest bırakır, “gökyüzü serbest” derseniz de, şimdi olduğu gibi kalkan elden gider.

            Mustafa ŞALVARLI’ dan önceki yönetimde bence; “çarığın ipini çok fazla sıkmıştı”. Şimdiki yönetim olan Mustafa ŞALVARLI dönemin de ise; “çarığın ipi tamamen boş ve serbest bırakılmıştır…”

            Sevgili okurlarımız;

            Bana ; “Bu Mustafa ŞALVARLI hiç mi iyi şey yapmadı diyebilirsiniz?”

            Tabii ki ve kuşkusuz iyi şeylerde yaptı, fakat 6 senedir halkın ve Kalkan’da inşaat yapanların bağış diye verdiği çimentoların nereye gittiği bir türlü belli olamıyor. Belediyenin aldığı çimentoların girdi ve çıktısı belli değil. Çimentoların hesabını halkımıza veremiyorlar.

Bağış demek hayır demektir. Belediye ye yapılan bu hayırın hiçbir kaydı ve belgesinin olmadığını düşünüyorum, halkımızda haklıdır ki, “Bizim hayırlarımız, belediyeye yapılan bu bağışlarımız nerelerde kullanıldı?” diye hesap soruyor. Bunların nerelerde harcandığını bilmek istemektedirler. Kaldı ki belediyeler fakir olduğunu belgeleyen belgeler getirilmek suretiyle fakir insanlara yardım da etmiş olabilir di, ama bu paraların fakirlere gitmemiş olduğundan endişe edilmektedir.

Bir türkü sözü geldi aklıma;

“telli sazdır bunun adı,

  ne hoca bilir nede kadı,

  beyefendi oldu hırsızın adı

  kalmadı bu memleketin tadı!...”

“Çarık ipinin ne çok sıkıldığı ne de çok gevşek bırakıldığı yani kararıyla sıkılacağı..” dönemler dileğimle, hepinize saygılar sunar, hayırlı bayramlar ve iyi yıllar dilerim.

           

Bu haber 1686 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi

elektronik sigara