Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

ARAPLAR BİZİ! MODEL GÖRÜYOR.

Mehmet GARİP

19 Ocak 2011, 03:20

Mehmet GARİP

ARAPLAR BİZİ! MODEL GÖRÜYOR.

Arap dünyasında biz Türklerin değeri son zamanlarda arttığını görüyoruz. Peki bunun sebebi ne diye düşündüğümüzde bazıları Başbakanın çıkışları olduğunu sanmakta. Daha objektif bir bakış açısı ile bakalım. Birinci dünya savaşı ile baş eğdirilen bir ülke vardı. Birde yüz yıllarca kendilerine hükmetmiş bir ülke o zaman İngilizlerin oyununa geldiler ve bizden kurtulduklarına Bayram ettiler. Geçen zaman içinde sömürgeci devletler kendilerini sömürünce halk artık Osmanlıyı aramaya başladı. Yıllar önce oraya Türkiye’den gidenler tarafından anlatılırdı, kendilerine ne kadar hürmet edildiği ve kedileri sanki kurtarıcı gibi görüldüğünü.  

Kurtuluş savaşı ile Dünyayı dize getiren bir ulus Türk ulusu Arap ulusunun gözünde elbette yücelmiştir. Neden mi kedileri bir zamanlar o ulusun bir parçalarıydı. Sömürgeden kurtulan halk ise demokrasiyi görme şansı olamadı. Petrol zengini şeyhlerin kulelerine aşağıdan bakmakla yetindiler. Belki de o zamanlar Müslüman halkın böyle yaşaması gerektiğini zannediyorlardı. Onlara demokrasi yada haklar bizde olduğu gibi buket edilip sunulmadı. Kulun kulu olaya devam etiler. Baktılar ki bir zamanlar kedilerini yöneten Türkler kulun kulu olmaktan kurtulmuş Allah’ın  kulu Vatanın bireyi olmuşlar. Türk dizilerinin bir çoğunun oralarda hayranlıkla seyredildiğini bilmekteyiz. Bunu seyreden halk Müslüman Türk halkının yaşam biçimine gıpta ile baktıkları biliyoruz. Kendilerini kimin yöneteceğini hâlâ halkın kendisinin karar vermediğine bakarsak haklı olduklarını anlayacağız. Beklide hepsinin içinde bir Irak modeli demokrasi beklentisi vardı. Gördüler ki o da Irak’a demokrasi değil felaket getirdi. Irak’ı nerede ise cehenneme çevirdiler. Bu günlerde yirmi yıllık hükümeti deviren bir Arap ülkesi olduğunu görmüşsünüzdür. Artık Arap haklıda kendi demokrasilerini arayacağa benziyor. Model sanırım Türkiye devleti.

Bizi yönetenlerde bu gerçekleri görmüyor olsa gerek bizi Arap toplumunun yaşam biçimine dönüştürmeye çalışıyorlar. Sanıyorlar ki Arap toplumu bizi kendilerine benzediğimiz için bize değer veriyor. Hayır onlar bizi model alıyorlar. Kaldı ki  bizim modele ihtiyacımız yok doğru dürüst yönetilmeye ihtiyacımız var.


Bu haber 1695 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi

elektronik sigara