Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

BAKANLIK KIYI VE KOYLARI TAKİBE ALDI..

BAKANLIK KIYI VE KOYLARI TAKİBE ALDI..

Tarih 21 Aralık 2012, 00:02 Editör Özer YILMAZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye'nin kıyı ve koylarında yaşanan kirliliğin bertarafı için kaymakamlıklarla protokol imzaladı.

BAKANLIK KIYI VE KOYLARI TAKİBE ALDI..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye'nin kıyı ve koylarında yaşanan kirliliğin bertarafı için kaymakamlıklarla protokol imzaladı.

Maliyeti 810 Bin 497 TL olan 17 protokol ile Türkiye nin kıyı ve koylarındaki çöpler anında yok ediliyor. Bir diğer proje ile bakanlık Özel Çevre Koruma Bölgelerinde ki su kalitesini ve atıksu arıtma tesislerindeki su kalitesini anlık olarak takip ediyor.

Bakanlık kıyı ve koylarda oluşan çöplerin bertarafı için Kaymakamlıklar ile 17 adet işbirliği protokolü imzaladı.

Protokol bedeli 810 Bin 497 TL olan proje Kaymakamlıklara mali destek verilerek sağlanıyor. Projeyle kara, kıyı ve deniz alanında katı atıklar düzenli olarak toplanılarak alandan uzaklaştırılıyor ve depolama tesislerine taşınmasını sağlıyor.

ÖÇK bölgelerindeki su kalitesi takip ediliyor

Bakanlığın hayata geçirdiği bir diğer proje “özel çevre koruma bölgelerinde su kalitesinin izlenmesi projesi '' .Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün hayata geçirdiği projenin uygulanacağı alanlar: “Belek, Patara, Kaş-Kekova, Fethiye-Göcek, Göksu Deltası, Foça, Tuz Gölü, Gölbaşı, Köyceğiz-Dalyan, Gökova, Datça-Bozburun, Ihlara, Uzungöl ve Saros Körfezi '' .

Bu bölgelerdeki Özel Çevre Koruma Bölgeleri nde yer alan önemli akarsu, göl, drenaj kanalları ve deniz alanlarında fiziksel, kimyasal ve biyolojik parametreler izlenerek sürekli bir veri akışı sağlanıyor. Doğal kaynakların kirlenmesinin ve tahribinin önlenmesi için kirlilik etkenlerini kontrol etmeye yönelik gereken önlemler alınıyor. Kaynaklara ilişkin çeşitli kullanım kararları oluşturuluyor.

Proje, 15 Özel Çevre Koruma Bölgesinde dere, göl ve deniz alanlarında 189 noktada yürütülüyor.

2005 yılında “Su kalitesini İzleme Projesi '' başlangıç olarak 5 bölgeyi (Belek-Patara-Kekova-Fethiye-Göksu Deltası) kapsayacak şekilde başlatılmıştı. 2011 ve 2012 yıllarında ise izleme çalışması 14 bölgede (Belek, Patara, Kaş-Kekova, Fethiye-Göcek, Göksu Deltası, Foça, Tuz Gölü, Gölbaşı, Köyceğiz-Dalyan, Gökova, Datça-Bozburun, Ihlara, Saroz ve Uzungöl) yürütülüyor.

ÖÇK bölgelerindeki atıksu arıtma tesisleri izleniyor

Bakanlığın ÖÇK bölgelerinde hayata geçirdiği bir diğer proje ise “Atıksu Arıtma Tesislerinin izlenmesi projesi '' . Bu proje ile özel çevre koruma bölgelerinde işletilmekte olan atıksu arıtma tesislerinin verimlilikleri izlenerek varsa sorunların tespit edilmesi ve gereken önlemlerin alınması amaçlanıyor. Şu an itibariyle, 19 atıksu arıtma tesisinin standartlara uyumları aylık olarak izleniyor.

Bu haber 2297 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TOPLUMSAL YAŞAM

YEGANE YOL

YEGANE YOL SOSYALİZM DÜNYAYI KURTARMAMIZI SAĞLAYACAK YEGANE YOLDUR...

"BİRDE UTANMADAN 'BELEDİYE BAŞKANLIĞI' İSTİYORLAR"

"BİRDE UTANMADAN 'BELEDİYE BAŞKANLIĞI' İSTİYORLAR"
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi


porno izle