Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

Kalkan'daki skandal Yeni Harman'a kapak oldu!

Kalkan'daki skandal Yeni Harman'a kapak oldu!

Tarih 08 Şubat 2010, 18:42 Editör Özer YILMAZ

Kalkan'ın Kalamar Koyunda ortaya çıkan imar skandalıyla ilgili haber, geçtiğimiz hafta sitemizde yer almıştı.

Kalkan’daki skandal Yeni Harman’a kapak oldu!

 

Yusuf Yavuz'un Haberi...

 

Kalkan’ın Kalamar Koyunda ortaya çıkan imar skandalıyla ilgili haber, geçtiğimiz hafta sitemizde yer almıştı. Kalkan’da yaşanan bu akıl almaz vurgun aylık Yeni Harman Dergisi’ne konu oldu. Bazı eski bakanlar ve milletvekilleriyle belediye başkanlarının adının karıştığı villa skandalını, “Dünya Derin Devleti Kalkan’da” başlığıyla okurlarına kapaktan duyuran dergi, konuyla ilgili ayrıntıların yer aldığı haberde, dünyayı yöneten örgüt olarak bilinen CFR hakkında kapsamlı bir değerlendirmeye de yer verdi. İşte Yeni Harman’ın Şubat sayısında yer alan o değerlendirme: 

 

DARBE VE KAOS ÖRGÜTÜ: CFR

CFR, ( Council on Foreign Relation- Dış İlişkiler Konseyi)  uzun süredir Türk siyasi gündeminin de ayrılmaz bir parçası. Dünyayı karıştıran pek çok olayın kararının CFR tarafından verildiği öne sürülüyor. Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombası kararının da buna dâhil olduğu söyleniyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pek çok araştırmacı bu gizemli örgüt hakkında araştırmalar yapıyor. İşte bu araştırmacılardan biri olan, aynı zamanda eski bir Deniz subayı olan Araştırmacı-Yazar Erol Bilbilik’in CFR hakkındaki değerlendirmelerinden birkaç not:

“1921 yılında New York’lu Banker Jr. Pierpont Morgan öncülüğünde kurulan ‘Dış İlişkiler Konseyi” (CFR), ABD’nin hegemonyacı gücünün tüm dünyada sürdürülmesini amaçlıyor.

 

CFR’NİN ALT ÖRGÜTÜ BİLDERBERG

Soğuk savaş döneminin ardından Yeni Dünya Düzeni’ne tek süper güç olarak girmiş olan ABD; hegemonyasını kabul ettirmek için sınır tanımayan güç kullanmaktan çekinmiyor ve bu bağlamda, savaş, kriz, kaos, darbe, istikrarsızlaştırma, baskı ve diğer tür şiddet politikalarına başvuruyor.

CFR örgütlenmesi beş aşamada şekillendirildi. Buna göre, birinci aşamada, üst masonik örgüt kadroları ile dev uluslar arası şirket kadrolarının entegrasyonu gerçekleştirildi.

-İkinci aşamada, entegrasyonun aldığı kararlar doğrultusunda CFR’nin çekirdek örgütü oluşturuldu.

-Üçüncü aşamada CFR’nin  Avrupa alt örgütü olarak Bilderberg Grubu oluşturuldu.

-Dördüncü aşamada, ABD, Avrupa ve Japonya olarak üç emperyalist merkezin uluslar arası sanayi ve banka tekellerinin katılımıyla “Üçlü Komisyon” ( Trilateral Komisyon) kuruldu.

-Beşinci aşamada CFR, ABD içinde kendi üyeleri aracılığıyla öncü düşünce kuruluşları ağı kurulması kararı aldı.

 

ÜÇLÜ KOMİSYON

Üçlü Komisyonun temelleri CFR üyesi George S. Fraklin’in Kasım 1972’de katıldığı bir toplantıda atıldı. Üçlü Komisyon Temmuz 1973’te üç yıllık bir süre içinde oluşturuldu. Mayıs 1975’te Kyoto’da

( Japonya) toplanan CFR yürütme kurulu toplantısında oybirliğiyle alınan kararla faaliyet süresi üç yıl uzatıldı. Prof. Zbigniev Brzezinski tarafından kurulan üçlü komisyon, o günden buyana faaliyetine devam ediyor.

 

CFR’Yİ KİMLER YÖNETİYOR?

CFR’nin beyin örgütleri, düşünce kuruluşlarıdır. CFR bu kuruluşlar aracılığıyla hegemonyasını gerçekleştiriyor. ABD Başkanları, başkan yardımcıları, ABD’nin  iki siyasi partisi, kongre üyeleri, başta dışişleri ve savunma bakanları olmak üzere kritik bakanlar, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi danışmanları, CIA, Dünya Bankası, IMF, NATO, AGİT, AGSI, AB, APEC, NAFTA, IEC, WTO, G7, G8, G20 gibi politik, ekonomik ve güvenlik örgütleri üst düzey kadroları CFR’nin tepe kadrolarını oluşturuyor.

 

DÜNYA ANTİKOMÜNİSTLER BİRLİĞİ’NDEN SOROS VAKFI’NA…

CFR’nin beyni diyebileceğimiz düşünce kuruluşlarından bazıları şunlar:

Rockefeler Vakfı, Eisenhower Vakfı, Ford Vakfı, Rand Corparation, Amerikan Özel Girişim Enstitüsü,  Uluslar arası Cumhuriyetçiler Enstitüsü (IRI), Açık Toplum Enstitüsü, Soros Vakfı, Nixon Barış ve Özgürlük Merkezi, Yeni Atlantik Girişimi, Yahudi Ulusal Güvenlik Enstitüsü, Uluslar arası Araştırma ve Değişim Örgütü, Dünya Anti Komünistler Birliği, Dünya Ekonomik Forumu, Washington Stratejik ve Uluslar arası İlişkiler Enstitüsü, Brokings Enstitüsü, Birleşik Devletler Barış Enstitüsü, Savunma  Üniversiteleri, Rockefeller, Eisenhower, Fullbright Vakfı bursları, Öğrenci Değişim Programları gibi kuruluşlar ve programlarda CFR üyeleri görev alıyorlar. ( Amerikan Kuşatması, s. 175-180.  Erol Bilbilik- Otopsi Yayınları-2002)


ilgili haber linki;
http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=740haber:Yusuf Yavuz-kaş

Bu haber 2245 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KALKAN HABERLERİ

Kalkan Karayoluna Kaya Düştü

Kalkan Karayoluna Kaya Düştü Kalkan-Fethiye D400 Karayoluna Lavanta Evleri kısmından kaya parçası düştü. Sabah 09.45 sıralarında meydana gelen k...

Kalkan'da Bağlama Öğreniyorlar

Kalkan'da Bağlama Öğreniyorlar Kalkan Beldesi, Çavdır ve Sarıbelen köylerinde bağlama kursu açıldı. Kurslara aralarında mimar, öğretmen, ev kadını...
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi


porno izle