Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

KAŞ'A ÖZEL

KAŞ'A ÖZEL

Tarih 16 Nisan 2012, 01:14 Editör Özer YILMAZ

KÜTÜPHANE HAFTASI'NDA KAŞ'A ÖZEL

KÜTÜPHANE HAFTASI’NDA KAŞ’A ÖZEL!

Kaş Atatürk İlçe Halk Kütüphanesi tarafından bu yıl 48 ncisi kutlanacak olan Kütüphane Haftası’nda Kaş’a özel “Kaş Kitapları Fotoğraf Sergisi” hazırlandı. Üç aylık bir hazırlıktan sonra ortaya çıkan sergi ilgililerin dikkatine 15 Nisan 2012 tarihine kadar sunuldu.


Kaş hakkında bölümler bulabileceğiniz bu kitapların içinde maalesef bütünüyle Kaş’ı anlatan parmak sayısı kadar bile olmayan kitaplar var. Bunlar Kaş’ın eğitiminde en çok hizmet eden rahmetli Hüseyin Nevzat Göçmen tarafından 1972 yılında hazırlanan 22 sayfalık “Kaş Tarihi” elle daktilo edildikten sonra hazırlayanı tarafından ciltletilmiş. Daha sonra ise 1983 yılında malum Ankara Gazeteciler Cemiyeti tarafından yayınlanan iki eser var: Hüdai Bayık’ın Kaş Tarihi ve İsmail Sadık’ın Çile Yılları. Bir de Edebiyat Öğretmeni Ahmet Kahvecioğlu’nun Kaş: Işık ve Tabiat Ülkesi isimli kitabı mevcut.

Dikkat çeken bir başka özellik ise Kaş hakkında kitap yazan dört isim de Kaş’ta yetişmemiş. Sadece ikisi Kaş’ın eniştesi. Nevzat Göçmen Hoca ile Ahmet Kahvecioğlu hayat arkadaşlarını Kaş’tan seçmeye karar vermiş.

29 Şubat’ta kaybettiğimiz Kaş’ın ilk Turizm Danışma Müdürü Celalettin Çelikbilek’in romanı “Kasaba”, Türk edebiyatının ilk köy romanı olan Nabizade Nazım’ın “Karabibik”i ve Tatvan Kaymakamlığı'na atanan Süleyman Yılmaz’ın çıkması için büyük gayret sarf ettiği prestij kitap olarak çıkan “Kaş” dışında bütünüyle Kaş’ı anlatan başka eser yok. Ancak kitabın içinde bir bölüm veya “geçerken uğradık” türünden değinmeler var. Bunlar da değişik kategorilerden kitaplar.

Toplam 32 kitabın tanıtıldığı sergide arkeolojik eserler ön planda. Sonra edebi eserler sırayı alıyor. A–4 boyutunda hazırlanan fotoğrafların sol tarafına kitabın yazarının resmi, sağ tarafa ise eserinin fotoğrafı yerleştirilmiş.

Kütüphane fotoğraf sergisi çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Sırada birbirinden ilginç ve dikkat çekici fotoğraflar Kaşlıların beğenilerine sunulmaya devam edecek.

Bu haber 3214 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KİTAPLARIMIZ

BİZ AZINLIĞIN SESİYİZ!...

BİZ AZINLIĞIN SESİYİZ!... HERKES ÇOĞUNLUK ADINA BİR ŞEYLER YAPTIĞINI SÖYLÜYOR.. BİZ AZINLIĞIN SESİYİZ!...

Kalkan'da Bir Halk Düşmanı!

Kalkan'da Bir Halk Düşmanı! ANADOLU'NUN GÜZEL İNSANLARI: Kalkan'da bir halk düşmanı! ÖNDER ELİTEZ'İN KISA YAŞAM ÖYKÜSÜ...
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi


porno izle