Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

DEMRE-KAŞ HAVALANI 2016 DA

DEMRE-KAŞ HAVALANI 2016 DA

Tarih 01 Temmuz 2010, 21:10 Editör Özer YILMAZ

Badak, Eskişehir - Antalya demiryolunun proje çalışmalarının tamamlandığını, Gazipaşa Havaalanı'nın açılışa hazırlandığını, 2016 yılına kadar Demre - Kaş bölgesi havaalanı projesinin de tamamlanmasını beklediklerini bildirdi.


DEMRE-KAŞ HAVALANI 2016 DA

Expo 2016'ya Doğru

Antalya Milletvekili Sadık Badak, 'World Expo 2016 Antalya' Sürecinde Antalya'nın Ulaşım Altyapılarını Çeşitlendirmek ve Güçlendirmek İçin Çalışmaların Sürdüğünü Bildirdi 


Antalya Milletvekili Sadık Badak, 'World Expo 2016 Antalya' sürecinde Antalya'nın ulaşım altyapılarını çeşitlendirmek ve güçlendirmek için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Sadık Badak, yaptığı yazılı açıklamada, Aydın - Denizli - Antalya otoyolu yapım ihalesi ile Afyon - Antalya - Alanya otoyolu proje ihalesinin bu yıl içerisinde yapılacağını kaydetti.

Badak, Eskişehir - Antalya demiryolunun proje çalışmalarının tamamlandığını, Gazipaşa Havaalanı'nın açılışa hazırlandığını, 2016 yılına kadar Demre - Kaş bölgesi havaalanı projesinin de tamamlanmasını beklediklerini bildirdi.

Gazipaşa - Tekirova Deniz Ulaşımı İşletme Projesi'nde de hazırlık aşamasına gelindiğini açıklayan Badak, açıklamasında, konuyla ilgili olarak Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi'nin düzenlediği 'Doğu Antalya Karasal Marinaları' konulu sempozyumda yer alan görüşlerine de yer verdi.

Badak'ın açıklamasında yer alan ve 'Doğu Antalya Karasal Marinaları' konulu sempozyuma gönderdiği mesajda şu ifadeler yer aldı:

'Kentimizin yeni marinalara ihtiyacı vardır. 2020'li yıllarda bağlama kapasitesi ihtiyacının 10 binin üzerinde olacağına inanıyorum. DLH Genel Müdürlüğünün yapacağı Antalya Büyük Liman Çevresi Master Planı çalışmasının limanımızın fonksiyonlarını geliştirmesi beklenmektedir. 3 aşamalı deniz kullanımı önermekteyim. Birinci aşama Lara, Örnekköy DLH rıhtımı iyileştirilerek geçen dönem Büyükşehir Belediyesine kazandırılan 3 deniz taşıtı ile Lara - Kemer arasında günlük karşılıklı deneme seferleri Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılmalıdır. Deneme seferleri en az 3 yaz dönemi sürmelidir.

İkinci aşama da, Akdeniz Belediyeler Birliğince 'Gazipaşa - Tekirova Arası Deniz Ulaşımı İşletme Projesi' 2011 yılı sonuna kadar İDO, İZULAŞ, İTÜ gibi Deniz yatırım, ulaşım ve işletme alanında uzman kuruluş mensuplarına yaptırılacaktır.

Üçüncü aşama ise, 2014 yılına kadar Lara - Kemer deniz ulaşımı verimli görülürse, Örnekköy rıhtımı yaz döneminde kruvazörlerin yanaşabileceği bir altyapıya kavuşturularak Lara - Girne deniz ulaşımı deneme seferleri başlatılmalıdır. Böylece Kıbrıs'ın özel turizm potansiyeli ile kentimizin turizm potansiyeli de kısmen birleşecektir.'

Bu haber 4616 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KAŞ HABERLERİ

Dört yılı bir kitapla anlattı

Dört yılı bir kitapla anlattı Kaş Belediye Başkanı Abdullah Gültekin, dört yıllık çalışmalarını bir kitapla kamuoyuna anlattı.

Vakıf yardıma koştu

Vakıf yardıma koştu Kaş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) 2012 yılında ihtiyaç sahibi 2 bin 722 kişiye toplam 832 bin lira y...
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi


porno izle