Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

ABD'Lİ SENATÖR, YÖRÜKLERİ NASIL TERS KÖŞEYE DÜŞÜRDÜ?

Yusuf YAVUZ

29 Ocak 2010, 19:07

Yusuf YAVUZ


ABD'Lİ SENATÖR, YÖRÜKLERİ NASIL TERS KÖŞEYE DÜŞÜRDÜ?


Geçtiğimiz hafta, Cihan Haber Ajansı kaynaklı bir haber düştü yerel basına. Haberde, Toros Yörükleri Kültür ve Diyalog Derneği (TOYÖKÜD) Başkanı Mücahit Gündoğdu'nun gündemden bir türlü düşürülmeyen darbe söylentileriyle ilgili karşı açıklamaları yer alıyordu
...

Buraya kadar her şey normaldi. Anormal olan, Yörük derneği başkanının bu açıklamayı Patara’dadaki antik meclis binası üzerinden yapmasıydı.
 
Önce Gündoğdu’nun açıklamalarına bir göz atalım:
 
“Toros Yörükleri Kültür ve Diyalog Derneği (TOYÖKÜD) Başkanı Mücahit Gündoğdu, dünyanın hayran olduğu Patara Meclisi'nin bulunduğu Anadolu topraklarında asırlar sonra darbe planlarının ortaya çıkmasının insanları üzdüğünü söyledi. Anadolu'nun dünyanın hâlihazırda tarihi kaynaklara göre en mükemmel demokratik cumhuriyet devleti örneği olduğunu ifade eden Gündoğdu, "Patara Meclisi'nin bulunduğu Anadolu topraklarında cuntacılar ve darbeciler utanmalı." dedi.
 
Amerika Birleşik Devleti (ABD) Anayasası'nı M.Ö. 2'nci yüzyılda kurulan Patara Likya Birliği Meclisi kararlarının biçimlendirdiği bilgisini veren Avukat Mücahit Gündoğdu, günümüzde yazılı kaynaklara göre dünyada en demokratik meclisin Antalya'nın Kaş ilçesi Kalkan beldesi Gelemiş(Patara) köyünde bulunan ve halen kazıları devam eden Patara Likya Birliği Meclisi olduğunu söyledi.
Gündoğdu, ABD'li siyaset bilimci ve hukukçu Montesquieu'nun 'Eğer mükemmel bir konfederasyon cumhuriyeti örneği vermem gerekse Lykia (Likya)'yı gösteririm." sözünü hatırlattı.
Gündoğdu, "Antik Çağ'da bile dünyanın en demokratik cumhuriyeti meclisi Anadolu topraklarında bulunurken, 21'nci yüzyılda ülkemizde halen darbeleri konuşuyoruz. Patara Meclisi'nin bulunduğu Anadolu topraklarında cuntacılar ve darbeciler utanmalı. Likyalılar demokrasiyi içlerine M.Ö. 2'nci yüzyılda sindirmiş. Bizdeki ara rejim özlemcileri cuntacılar demokrasiyi rafa kaldırma için Eldiven, Ayışığı, Sarıkız, Yakomoz, Çarşaf ve Balyoz diyerek darbe planı yapıyor. Bu ülkede demokrasi gerçek anlamda özümsenecekse okullarımızda Patara Likya Birliği Meclisi'nde o dönemde 24 ülkenin aldığı kararlar iyi şekilde öğretilmeli. ABD ve Avrupa ülkeleri demokraside Patara Likya Birliği Meclisi kararlarını anayasalarına aldığı için darbenin 'd'sinden bile bahsedilmiyor. " diye konuştu.
 
DÜNYA MECLİS BAŞKANLARI 29 EKİM'DE PATARA'DA TOPLANACAK
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Antalya Valiliği'nin katkılarıyla dünya meclis başkanlarının 29 Ekim 2010'da Patara'da toplanacağını hatırlatan Gündoğdu, Şahin'in cuntacıları utandırmak için elini biraz daha çabuk tutması gerektiğini söyledi.
Patara Meclisi'nde o dönemde her ülkenin temsil hakkının bulunduğunu belirten Gündoğdu, Atina'da yöneticiler ömür boyu tahta kalırken, Patara'da her yıl bir ülke temsilcisinin meclis başkanı olduğunu ifade etti. Gündoğdu sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyanın en demokratik meclisi Anadolu topraklarında Antalya'nın Kaş ilçesinde. Dünya böyle tarihi meclis olduğu için Türkiye'ye hayran, bizdeki cuntacılar da balyozlara. Bu nasıl yaman çelişki, asırlar öncesi Antik Çağ'da yaşayan insanlar demokrasiyi içselleştiriyor. 21'nci yüzyılın ilk çeyreğinde ise kirli oyunlarla darbe yapıp da insanları futbol sahalarına kilitlemeyi, her şehri açık hava cezaevine çevirmeye planlayanlar var." diye konuştu.
 
Gündoğdu, darbe planlayıcıların yüzünün kızarması için Patara Meclisi'nde kazı yapan Akdeniz Üniversitesi arkeologlarına büyük sorumluluk düştüğünü kaydetti.”
 
YÖRÜK DERNEĞİ BAŞKANI NASIL TERS KÖŞEYE DÜŞTÜ?
Yörük derneğinin başkanı Gündoğdu’nun açıklamaları böyle. Haberi yapan CHA. Bu açıklamaların yapıldığı sırada biz de Kalkan’da bir haber için araştırma yapıyorduk. Ne büyük tesadüf ki, Patara üzerinden demokrasi soslu açıklamalar yapan Yörük derneği’nin başkanını ters köşeye düşürecek skandallar çıktı ortaya.
 
Patara’yı ABD demokrasisinin ilham kaynağı olarak tanıtan kişilerin, hiç de demokratik olmayan bir yöntemle cennet koylarımızı yasaları hiçe sayarak pazarladığı ortaya çıktı. Patara’da, Kalkan’da, Kaş’ta, Kekova’da; siyasiler bölgeyi keşfettikçe akıl almaz yöntemlerle bu cenet koyları sahipleniyorlar, pazarlıyorlar. Dünyanın gözü bu bölgede diyerek Kaş’ın gözünü çıkarıyorlar! Beş yıldır bu olup bitenleri izliyoruz, yazıyoruz, haberleştiriyoruz. Atılmadık iftira, edilmedik hakeret kalmadı.
 
Beş yıldır Patara’da dünya parlamenterlerini toplama çabası bir türlü bitmedi. Önce ABD Kongresi üyeleri gelecekti, sonra dünya parlamenterlerine dönüştü. Sonunda boynunda puşisiyle Yörükler de katıldı bu demokrasi şovuna!
 
İşte ABD Kongresini Patara’ya getirecek olan senatörün Kalkan’daki imar oyunları döküldü ortaya!
Sevgili Yörük kardeşim seni fena işletmişler! Yakın tarihine iyi bak, darbe paranoyası yayanların geçmişte darbecilerle nasıl kucak kucağa olduğunu unutma. İnsana ölümü gösterip sıtmaya razı edenlerin demokrasiyle bir işlerinin olmadığını unutma! Demokrasi masallarıyla uyutulan halkların topraklarının ellerinden nasıl kayıp gittiğini unutma!
 
Konuyla bağlantılı haberler için:
http://www.sekizsayfa.com/haber/238-arastirma-raporlarin-efendisi-solarz.html
http://www.evrensel.net/06/08/24/politika.html
http://www.acikmutfak.com/yazarlar/yusuf-yavuz/2007/11/05/amerikali-senatorler-patara-da-ne-ariyor.htm?aid=2361

haber: YUSUF YAVUZ-kaş

Bu haber 1845 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi

elektronik sigara