Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

ÖRGÜTLÜ HALK YENİLMEZ...

Yusuf KARSAK

23 Eylül 2009, 19:33

Yusuf KARSAK

ÖRGÜTLÜ HALK YENİLMEZ

Örgütlülük deyince ana yasamızın sendikalara ve siyasi partilere yasal olarak verdiği haklardan yola çıkmak istiyorum. Örgütlü halk yenilmez sözü benim sözüm değildir. Dünyadaki ezilmiş halkların sözüdür. Konuyu Kalkan bazında ele almak istiyorum.

Kalkan CHP belde örgütü başkanı, yöneticileri, gençlik kolları, kadın kolları, belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, bugünden yarını hazırlamak için çok iyi bir örgütlü çalışma içine girmeleri lazım, başta belediye başkanı ve meclis üyelerini yalnız bırakmamak lazım, meclis üyeleri de hafta içinde kendilerine bir iki saat zaman ayırarak Kalkan içersinde dolaşarak ne gibi eksikler var tespit edilerek giderilmesi için Belediye de toplantılar düzenlemek lazım.

 Bir Belediye Başkanı tek başına her şeyi göremez beklide bilmediği şeyler olabilir. Burada örgütle beraber çalışarak iyi bir başarı elde edilir. Gençlik kolları örgütü sokaklarda olanı biteni CHP aleyhine mi lehine mi durumu var. Bunu tespit ederek bir rapor haline getirilerek belde başkanlığına sunması gerekir. Aynı durumda kadın kollarımız da gerekirse ev ev dolaşarak CHP’ye oy veren insanlara teşekkür etmeleri gerekir. Kadın kollarımız da mahallelerde ve evlerdeki dolaştığı durumu rapor halinde belde başkanlığına sunmaları gerekir. Burada meclis üyelerimize çok görev düşüyor Belediyeler de alınan kararlar uygulanıyor mu? CHP’nin çıtası yukarımı çıkıyor aşağıya mı düşüyor bizzat halkın içine girerek ve zaman ayırarak çok iyi bilgi edinebilirler. Birde belediye çalışanlarının başarılı olması için yakından takip etmek gerekir. Belediye çalışanları belediyenin aynasıdır. Çalışanlar hatasız çalışırlarsa o belediye başkanı ve yönetimi başarılı olur.

Örgütleme işi uzun sabırla yapılması gereken bir iştir. Yani susam ekip mahsulünü beklemek gibidir. Çok zahmetli bir iştir.

Türk halkı da Kurtuluş Savasını da Atatürk ve arkadaşlarının çok iyi örgütlenmesiyle kazanmıştır. Hatta Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü vardır. Türk halkı “emperyalizme karşı uyanık olmalıdır” demiştir. Ben size kendi örgütlememle ilgili bir olayı anlatacağım, Kalkan’da bir arkadaşıma 2 sene bayram tebliği gönderdim, Önce sendikanın amblemi basılı olan bayram tebliği kartı yolladım. Daha sonrada CHP’nin altı oklu olan bayram tebliğini gönderdim. Önce benim şahsımı beğendi sonra da CHP’yi beğendi. Söz konusu arkadaş şu anda CHP üyesidir. Parti içerisindeki arkadaşlarım şu adam bize oy vermez diye bir şey yoktur. Karşıda ki kişiyle aynı beden dilini konuşman gerekir örgütlemede bu esastır.

Bir de çok yükseklerden uçmamak lazımdır. Karşımdaki insanın seviyesine inmek çok önemlidir. Bazı kişileri partine üye yapabilirsin üye olmayanları da iyi bir ikna metoduyla kendi partine oy verdirebilirsin. Parti örgütü olarak yarın seçim varmış gibi hazırlıklı olmak gerekir, örgütlülük bunu gerektirir.

 

Belediye Meclisinden İzlenimler;

En son yapılan Belediye Meclis Toplantısında resmi gündemin dışında dinleyicilere de söz verildi, CHP grubundan Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Göktepe’ye söz verildi. Söz konusu itfaiyenin eksikleri ve çalışma şekliydi, Mehmet Emin Göktepe eski yönetimden bu yana itfaiyede çok eksikler olduğunu dile getirdi. Belediye Başkanı bu konuyu bir eleştiri gibi anladı aslında eleştiri değil eski yönetimin eksiklerinden bahsetti, bu arada bende söz istedim, birazda kendimde sivil savunma eğitimi aldığımdan dolayı, bu konuda ki bilgimize dayanarak belki 7–8 senedir itfaiye aracında araba yangınlarında kullanılan köpük sisteminin olmadığını biliyorum. Bu köpük sistemini olmayışını toplantıda belirttim, Belediye Başkanımız kendisini eleştiriyormuş gibi anladı, bizim amacımız geriye dönük bir eksiği dile getirmekti. Oysa Sosyal demokrat ve solcuların silahı eleştiri ve özeleştiridir. Mevcut yeni yönetime yardımcı olmak sosyal demokrat olarak hepimizin görevidir..Bazı muhalefet konuları ,bunlar birbirini eleştirir ,birbirlerine girer diye sakın sevinmeyin biz sosyal demokratlar 10 senelik kaybımızdan çok büyük dersler çıkardık ,birimiz hepimiz için hepimiz birimiz içi diyoruz. İşte üsteki yazımda da belirttiğim gibi bu konudan da çıkan şudur ki “Örgütlü halk yenilmez” her konuda birlik olmak gerekir.

 

Saygılarımla Yusuf Karsak (Koca Yusuf)

 

 

Bu haber 2006 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi

elektronik sigara