Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

HALKÇILIK...

Yusuf KARSAK

23 Eylül 2009, 17:59

Yusuf KARSAK

HALKÇILIK

CHP’nin altı ilkesinden birisi “halkçılık”tır.

Halk ile diyalogları iyi olan siyasetçiler, sağ partilerde de olsa sol partilerde de olsa genellikle başarılı oluyorlar.

 Benim dileğim, Kalkan’da yeni seçilen CHP’li belediye yönetiminin halkla çok iyi ilişkiler kurmasıdır.

Eğer CHP’nin muhalefette olduğu geçen dönemdeki, CHP’li meclis üyesi arkadaşlar, sağlıklı muhalefet yapmış olsalardı bu günkü başarımız daha büyük olurdu ve daha çok oy alabilirdik.

Yeni seçilen belediye yönetimi yaptığı hizmetleri halka iyi anlatıp, halkla iyi diyaloglar kurup hizmetleri oya dönüştüremez ise başarının sürekliliğinden söz edilemez.

 

 Ben Yusuf Karsak (Koca Yusuf) olarak 10 yıllık belediye meclisindeki görevimde şunu gördüm ki, Sayın Belediye Başkanımız Şeref Karabağ bütün yapılan meclis toplantılarında, kararları çoğunlukla oy birliği ile alırdı. Muhalefetten olan üyeleri ikna etmek için saatlerce anlatımlarda bulunurdu. Böylece alınan kararlara herkes sahip çıkar bu da başarının devamını sağlardı.

Bugüne kadar halkımızın bir kesimi CHP’yi çok kanuncu, yasakçı olarak görmüştür. Bu durumu kırmak için eskilerin deyimiyle, “idare-i maslahat” yani ufak tefek işleri idare etmek gerekmektedir.

            Bence yeni Belediye yönetimi her kesimin katılacağı bir danışma meclisi oluşturmalı, projelerini önce halkla tartışmalı, halkın görüşlerini almalıdır. Bu danışma meclisinde sadece CHP’liler değil Kalkanın sorunlarıyla ilgilenen herkes bulunmalıdır. Aynı şekilde yapamadıklarını niçin yapamadığını da açık yüreklilikle halka anlatmalıdır.

            Ayrıca Belediye Başkanı ve meclis üyeleri her turizm sezonun başında esnafı ziyaret etmeli  “sezonunuz hayırlı ve bereketli” olsun demeli bu gezilerini zaman zaman tekrarlamalıdır.        

            Her siyasetçi şunu bilmeli ki; siyasetçinin ilacı halktır. Halk isterse insanı rezil, isterse de vezir eder.

            Yeni Belediye Başkanından ricam şudur; alçak gönüllü ve yerle beraber olmalıdır. Kamu malına devlet malına el uzatan var ise gereği yapılmalıdır. Bunun dışında şuna oy vermiş buna oy vermiş diye kimseyle uğraşılmamalıdır.

            Ayrıca Belediye Başkanı sürekli olarak yapılan işlerin ve personelin başında olmalı ve takipçisi olmalıdır.

Sonuç olarak, yazımın ilk başında belirttiği gibi, halkala ilişkiler konusunda dersine iyi çalışmayan siyasetçi sınıfta kalır.

Bu vesileyle, bizlere dertlerimizi aktarma fırsatı veren kardeşimiz Özer YILMAZ ve Likya Haber Gazetesi çalışanlarının elleri dert görmesin… Yiğit insanlarmış…

          Saygılarımla…

 

Bu haber 1921 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi

elektronik sigara