Yusuf BÜLBÜL (0) 24 Aralık 2013, 14:08 Yöneticiye Bildir +1  -1
Bülent KAÇAR'IN Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı ile ilgili uyarıcı, talep ve çözüm önerici makalesi için doğamız ve halkımız adına teşekkür ederim. Söz konusu yasanın güncellendiği günden bu yana hangi aşamada olduğunu bilmiyorum. Dileğim, Bülent Beyin önerisine göre yasallaşmasıdır. Değilse, doğa için duyarlı insanlar ve kurumlar sorunu yeniden güncellemelidir.
        Peki, doğa neden yok ediliyor? Elbette ki daha fazla güçlü ve daha fazla zengin olmak içindir.
        Doğayı yok edenlerin sorunu: güç ve zenginlik uğruna muhasebe ve muhakeme özelliklerini yitirmiş olmalarıdır. Hâlbuki denizleri asit deryasına dönüşmüş, bitki örtüsü ve diğer canlıların yok olduğu bir devlette ve dünyada bırakın güçlü ve zengin olmayı teneffüs edecek havayı bulamayacakları alenidir.
        Doğası yok olan devletteki ve dünyadaki zengin ve güçlü insanlar güçlerini ve paralarını mı teneffüs edecekler?
        Doğa ile ilgili tasarrufta bulunurken acaba ne yapsam da doğaya zarar vermesem diye düşünmüyorsanız ve sorumluluk duygusu ruhunuzu kaplamıyorsa muhasebe ve muhakeme özelliğinizi ciddi biçimde yitirmişsiniz demektir. Böylesi bir durumda kişi hemen bir doğa derneğine üye olup doğa hakkında bilgi edinip sağlığına kavuşabilir.
        Unutmamak gerekiyor!
        Yemeyip yedirdiğimiz, içmeyip içirdiğimiz çocuklarımıza ve zarar görür endişesiyle öpmeye kıyamadığımız torunlarımıza miras bırakacağımız en büyük güç ve en büyük zenginlik doğası korunmuş yaşanabilir bir dünyadır.
07 Aralık 20013
Yusuf BÜLBÜL