Belediyeden bez torba kampanyası


Açıklama: Kaş Belediyesi tarafından çevre kirliliğini önlemek amacıyla pazarda vatandaşlara bez torba dağıtıldı. 'Plastik torba kullanmayın, bez ve kağıt torba kullanın' adı altında başlatılan kampanya kapsamında gönüllü kadınlar, vatandaşlara bilgi verdikten sonra bez torbaları verdi.
Kategori: KAŞ HABERLERİ
Eklenme Tarihi: 02 Şubat 2013
Geçerli Tarih: 29 Eylül 2022, 03:37
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=3570Belediyeden bez torba kampanyası


 

Kaş Belediyesi tarafından çevre kirliliğini önlemek amacıyla pazarda vatandaşlara bez torba dağıtıldı. 'Plastik torba kullanmayın, bez ve kağıt torba kullanın' adı altında başlatılan kampanya kapsamında gönüllü kadınlar, vatandaşlara bilgi verdikten sonra bez torbaları verdi. Kampanya hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Abdullah Gültekin, Kaş'ın dünya turizminde marka bir kent olduğunu kaydetti.

Kaş'ın Türkiye'nin en önemli alternatif turizm merkezlerinden biri olduğunu anlatan Başkan Gültekin, "Bu kentte bazı ilklerin olması gerekir. Bu nedenle CHP'li kadınlar daha önce, kağıt torbalar yaparak, Kaş pazarında vatandaşa dağıtmıştı. Biz de belediye olarak plastik torba kullanımının önüne geçmek istiyoruz. Plastiğin doğaya verdiği zararı önlemek istiyoruz. Bu nedenle belediye olarak 1000 tane bez torba yaptırdık. Bu bez torbaları hanım arkadaşlarımız pazara gelen hemşerilerimize dağıttı" dedi.

Bez torbaların dağıtılması sırasında kadınların uyarılarda yaptığını anlatan Başkan Gültekin, "Biz vatandaşlarımızdan mutlaka bu torbaları kullanmalarını istiyoruz. Çevre için bu bir başlangıç. Kaş gibi bir turizm kentinde yaşayanların bu duyarlı çalışmaya uymalarını bekliyorum. Alışverişlerini bu bez torbalarla yapmalarını istiyorum. Çünkü başka bir Kaş yok. Kullanıp sokağa attığımız her plastik torba, Kaş'ın doğasını ve çocukların geleceğini yok ediyor" dedi.