Kaş'a; 16 bin 500 Rus geldi...


Açıklama: Geçen yıl Türkiye'ye gelen 16 bin 500 Rus turist, Alanya, Manavgat, Kaş, Kemer, Demre, Akseki, Gündoğmuş ve Side'de eko turuna çıktı. Eko turuna çıkan turistler, bölgedeki yetişen bitli, çiçek, endemik bitkiler ve meyve ağaçları tanıyor.
Kategori: KAŞ HABERLERİ
Eklenme Tarihi: 06 Ocak 2013
Geçerli Tarih: 08 Aralık 2021, 12:33
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=3537Antalya'da 16 bin 500 Rus eko turuna çıktı


Geçen yıl Türkiye'ye gelen 16 bin 500 Rus turist, Alanya, Manavgat, Kaş, Kemer, Demre, Akseki, Gündoğmuş ve Side'de eko turuna çıktı. Eko turuna çıkan turistler, bölgedeki yetişen bitli, çiçek, endemik bitkiler ve meyve ağaçları tanıyor.

Eko turizmi uzmanı Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Andrey Baranov, geçen yıl Antalya'ya getirdikleri 16 bin 500 turiste 7 ilçede eko turu yaptırdıklarını söyledi. Rusların Antalya bölgesinde Beşkonak Köprülü Kanyon, Gündoğmuş Uçansu Şelalesi, Kaş Patara, Kaş Kekova, Akseki Emiraşıklar köyü, Side ve Manavgat Oymapınar'da eko turuna çıktıklarını belirten Baranov, Antalya bölgesinde Ruslara eko turu yaptıran tek acentenin kendileri olduğunu kaydetti. 
Baranov, "Antalya'da en güzel eko alanlarında biri Manavgat Oymapınar, Kaş Patara, Side Antalya Kızıllı köyü ve Akseki. Bu sene eko turuna çıkan turist sayısını yüzde 100 artışla 33 bin olmasını bekliyoruz. Eko turuna genelde akademik kariyeri olan turistler katılıyor." diye konuştu. 

Oymapınar Belediye Başkanı Tevfik Güven, beldelerinin dünyanın sayılı eko turizm alanlarında biri olduğunu söyledi. Güven, beldelerinde 2 büyük baraj, bir antik kent, zengin bitki çeşitliliği ve 30'a yakın endemik bitki çeşitliliğiyle Avrupalı turistlerin gözde eko turizm alanlarından biri olduğunu ifade etti.