Kemer Belediyesi'ne operasyon


Açıklama: Kemer Belediyesi'ne düzenlenen operasyon kapsamında aralarında Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül ile belediye çalışanlarının da olduğu 9 kişi gözaltına alındı.
Kategori: TOPLUMSAL YAŞAM
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2012
Geçerli Tarih: 28 Ocak 2022, 04:43
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=3348Kemer Belediyesi'ne operasyon


'GERİ DÖN GÖZALTINA ALACAĞIZ'

Kemer Belediyesi'ne düzenlenen operasyon kapsamında aralarında Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül ile belediye çalışanlarının da olduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde belediye binası ile belediye birim müdürlerinin evinde arama çalışması başlattı. 


Yat gezisinde olan Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül'e ulaşan ve dönmesini isteyen polis ekipleri, dönmesinin ardından Gül'ün evinde de arama yaptı. Gül, daha sonra polis ekipleri eşliğinde belediye binasına geldi. Bir süre binada kalan Gül, daha sonra polis ekipleri eşliğinde binadan çıkarak Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Başkan Gül, binadan çıktığı sırada kendisine soru soran gazetecilere yanıt vermedi.

Operasyon kapsamında aralarında Kemer Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül ile danışmanı G.Ç, belediye imar ve şehircilik müdürü N.M, ruhsat şube müdürü E.O, Ar-Ge şube müdürü Ö.N, zabıta amir vekili İ.C, Yeni Kemerspor Kulübü Başkanı S.U, kulüp eski başkanı İ.K. ve turizmci E.Ü.'nün bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların Antalya Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu sürüyor.

Emniyet yetkilileri, operasyonun “örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet ve irtikap” iddiasıyla yapılan teknik takip sonucunda gerçekleştirildiğini, ilçedeki 10 ayrı yerde arama yapıldığını belirtti.Kemer Belediye Başkanı gözaltında!