Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

AVUKAT BÜLENT KAÇAR TÜRKİYEYİ SARSIYOR...

AVUKAT BÜLENT KAÇAR TÜRKİYEYİ SARSIYOR...

Tarih 10 Ekim 2009, 17:34 Editör Özer YILMAZ

AVUKAT BÜLENT KAÇAR TÜRKİYEYİ SARSIYOR...

KAÇAR'ın aldığı tüm davalar, Türkiye'nin gündemine bomba etkisi yapıyor...
1998 yılında çevre bakanlığına karşı köylüler adına tazminat davaları açıp kazanan avukat Bülent KAÇAR şimdide...;

AVUKAT BÜLENT KAÇAR TÜRKİYEYİ SARSIYOR...

KAÇAR'ın aldığı tüm davalar, Türkiye'nin gündemine bomba etkisi yapıyor...


1998 yılında çevre bakanlığına karşı köylüler adına tazminat davaları açıp kazanan avukat Bülent KAÇAR şimdide...;

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİNİ SORGULUYOR...


Uzunköprü Belediyesinin 01.01.1994 yılından beri yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni için başvuranlardan toplam ne kadar otopark bedeli alınmış ?

Uzunköprü Avukatlarından Bülent Kaçar Uzunköprü Belediye başkanının yeni yapacakları otoparklar ve kiraya verilecek caddeler için belediye başkanlığına dilekçe yazarak kanuni hakkını kullandı. Kaçar, belediyenin bugüne kadar aldığı otopark ücretlerine ne oldu diyerek “bizden inşaat yaparken otopark parası alındı.Alınan paralarla o zaman neden otoparklar yapılmamış. Yeni başkanımızın bu paralarla otopark yapması gerekiyor. Hal böyle iken bizden alınan bu paralar yetmiyormuş gibi şimdi cadde ve sokaklarda duran arabalarımıza para alacaklar. Hukuken doğru bulmuyorum”dedi.
Av. Bülent Kaçar’ın belediye makamından dilekçe ile sorduğu ve istediği yanıtlar şöyle “05.10.2009 tarihli yerel gazetelerde kamuya ait karayollarımızda paralı otopark uygulaması için ihale hazırlığı hakkında yayınlanan haberler kamuoyunda ilgi ve kaygı ile izlenmektedir. Yaşadığım kente ilgi duyan bir yurttaş sıfatıyla aşağıdaki hususlarda yasal bilgi edinme başvurusunda bulunmayı uygun buldum. Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında Uzunköprü'de yaşayan bir yurttaş olarak öğrenmek istediğim hususlar şunlardır; Uzunköprü Belediyesinin 01.01.1994 yılından beri yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni için başvuranlardan toplam ne kadar otopark bedeli alınmış ? Otopark bedellerinin ne kadarı hangi işlerde kullanılmış olup, ne kadarı bankada bulunmaktadır? Bankadaki Otopark bedelleri ile ilçemizde hangi kapalı veya açık otoparklar yapılmış olup, eğer yapılmışlarsa maliyetleri ne kadardır? Tahsil edilen ve bankada durması gereken otopark bedelleri gerek döneminizde gerekse de önceki dönemlerde amaç dışı kullanılmış mıdır? Banka hesabında olması gereken otopark bedelleri amaç dışı kulanıymış ise bu konuda başkanlığınızca suç duyurusunda bulunulmuş mudur? 01.01.1994 yılından beri imar planında açık veya kapalı otopark alanı gösterilmiş ve işlenmiş alanlar hangileridir? İmar palanında daha önceden acık veya kapalı otopark alanı olarak işlenen alanlardan sonra imara açılan veya başka amaçla kullanılan alanlar var mıdır? Varsa hangi parsellerde olup büyüklükleri ve konumları nedir?
Yukarıda belirtilen 6 adet konuya ilişkin somut bilgilerin ve belgelerin, Anayasanın 74.ve 3071 sayılı yasanın 7.maddesi ve 4982 sayı Bilgi Edinme Hakkı Kanunun 11.maddesi uyarınca yasal süresi içerisinde tarafıma açıklama yanıtlarıyla birlikte verilmesini saygıyla arz ederim.

Bu haber 4926 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TOPLUMSAL YAŞAM

YEGANE YOL

YEGANE YOL SOSYALİZM DÜNYAYI KURTARMAMIZI SAĞLAYACAK YEGANE YOLDUR...

"BİRDE UTANMADAN 'BELEDİYE BAŞKANLIĞI' İSTİYORLAR"

"BİRDE UTANMADAN 'BELEDİYE BAŞKANLIĞI' İSTİYORLAR"
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi


porno izle