Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

TEDAŞI JANDARMA ÇARPTI

TEDAŞI JANDARMA ÇARPTI

Tarih 08 Mart 2011, 20:45 Editör Özer YILMAZ

TEDAŞI JANDARMA ÇARPTI

TEDAŞI JANDARMA ÇARPTI

Antalya Kaş İlçesine bağlı Kalkan beldesinde, bir ihbarı değerlendirerek yapılan incelemeler ve uzun teknik takipler sonucu, Tedaş birimlerinde vatandaşların abone işlemlerindeki yolsuzlukları yapan ve aracı olan suç örgütüne yönelik çeşitli operasyonlar düzenlendi.


Yapılan başarılı operasyonlar ve Kalkan çevresindeki yerleşim birimlerinde yapılan eş zamanlı baskınlarla; B.Ç., M.A., A.K., Ş.S., K.T., S.B., N.K., B.Y., R.S. isimli şahıslar yakalanarak göz altına alındı.

Antalya KOM ve Kalkan Jandarma Birimlerinin Cuma günü gerçekleştirdiği koordineli baskınlarla kıskıvrak yakalanan zanlılar; Rüşvet, Resmi Belgelerde Sahtecilik ve Tehdit iddiaları ile Pazartesi günü Kaş Adliyesinde mahkemeye çıkarıldılar.

TEDAŞ ŞEFİ ARANIYOR

İki günlük geniş çaplı operasyonların ardından Kaş Jandarma Komutanlığı’na götürülen ve Kaş Adliyesi tarafından çıkartılan Mahkemede zanlılardan B.Ç., M.A., R.S.’ın tutuklanarak cezaevine gönderildiği, İşletme Şefi A.T. K.’nın ise arandığı, yapılan teknik takiplerle yakalanmasının an meselesi olduğu bildirildi.

MİLLETVEKİLİ ADAYI VE VERGİ REKORTMENİDE YAKALANDI

Yakalanan sanıklardan bazılarının hâlihazırda Milletvekili Aday Adayı, Muhtar, Tedaş İşletme Şefi, Kaş Vergi Rekortmeni, Turizm yatırımcısı gibi önemli görevlerde yer aldığı bildirildi.

TOPLANAN PARALARLA DENİZ MANZARALI VİLLA

Yetkililerden alınan bilgilere göre Tedaş İşletme Şefi T.K’nın halen Tedaş İşletme Şefi görevinde bulunduğu ancak Antalya’ya kaçtığı, kısa sürede elde ettiği varlığı ile Kalkan’da deniz manzaralı villa yaptırdığı, Çetenin şefi olduğu ve çete trafiğini bizzat yönetip ortak kasayı yönettiği, Tedaş’ın Taşeronluk işleri için Antalya’dan kendine yakın özel şirketler getirttiği ve işleri ihalesiz olarak bunlara verdirdiği, kendisiyle çıkar ilişkisine girmeyen kişi yâda şirketlere türlü zorluklar çıkardığı, Bazı yetkisiz elektrikçilere göz yumarak para veyahut da telefon cihazı aldığı, Abone dosyalarında yetkisiz kurum ve kişilere proje çizdirip çıkar sağladığı iddia edildi.

ÇAY KÖY MUHTARINDAN SAHTE İMZA BAŞINA 100 TL.

Çay Köy’den Ramazan S.’nın halen Çay Köy muhtarı olup tutuklandığı, diğer mahalle ve köylere ait muhtarlık sahte belgelerini düzenleyip bunları sahte kaşelerle mühürlediği, mühürleri yakalanmayacak şekilde düzenleyip belge ve aza imzası başına 100 tl aldığı ifade edildi.

EMEKLİLİĞİNE İKİ AY KALMIŞTI

Tutuklananlardan B.Ç.’nin Tedaş Personeli olup 2 ay sonra emekli olacağı, usulsüz iş yapan abonelerden topladığı paraları Tedaş İşletme Şefi T.K.’ya getirdiği sonrada payı oranında paylaştırıldığı savları iddia edilenler arasında.

ESKİ TEDAŞ ŞEFİ İSMAİL’İN DAMADI

Tutuklu M.A. isimli şahısın Kalkan Tedaş Eski İşletme Şefi İ.Ö.’nin damadı olduğu, Kayınpederinin döneminde Tadaş’ın sayaç okuma ve kesme şirketinde görevli gözüküp Tedaş görevlisi sıfatıyla abonelerden yıllardır çıkar sağladığı, Kayınpederi İşletme Şefliğinden ayrılmış olmasına rağmen Tedaşa yakın gözüküp zaman zaman halen görevliymiş gibi işler aldığı, Yeşilköyde tanınan bir elektrikçiyle birlikte usulsüz projeler çizdirdiği, yetkisi olmadığı halde piyasada özel bir şirket gibi aracılık yapıp komisyon aldığı, Çıkarına uygun davranmayan abonelerin elektriğini kestirdiği, Abonelerden 2 bin ile 3 bin lira arası paralar aldığı ve bunları Tedaş görevlileriyle paylaştığı iddia edildi.

1325 DOSYA 2 AY SÜRECEK

Yetkililerden yapılan açıklamalara göre; yapılan teknik çalışmalarla 1325 konutun abone dosyası üzerinde teknik bilirkişi incelemesi yapıldığı, büyük bir titizlik ve gizlilikle sürdürülen çalışmaların 2 ay sürebileceği, yapılan çalışmalar sonucu yolsuzlukların ve gözaltı sayısının umulandan da fazla artabileceği belirtildi.

AA.AJANS HABERİNE GÖRE;

Tedaş'a Yolsuzluk Operasyonu

Kaş İlçesinde Jandarma Ekipleri Tarafından Düzenlenen Operasyonda, Tedaş Abone İşlemlerinde Yolsuzluk Yaptığı İddiasıyla Gözaltına Alınan 10 Zanlıdan 3'ü Tutuklandı.

Antalya'nın Kaş ilçesinde jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, Tedaş abone işlemlerinde yolsuzluk yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 10 zanlıdan 3'ü tutuklandı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kaş İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kalkan beldesinde Tedaş abone işlemlerinde yolsuzluk yaptığı öne sürülen bir suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.

Çeşitli adreslere eş zamanlı düzenlenen baskınlarda A.T.K, B.Ç, M.A, A.K, Ş.S, K.T, S.B, N.K, B.Y. ve R.S. gözaltına alındı.

Polisteki sorguları tamamlanan ve "rüşvet almak", "resmi belgede sahtecilik" ve "tehdit" iddialarıyla mahkemeye sevk edilen zanlılardan B.Ç, M.A. ve R.S. tutuklandı.

Yapılan teknik çalışmaların ardından bin 325 abonenin bilirkişi tarafından incelendiği ve operasyon kapsamında yeni gözaltıların olabileceği belirtildi.


Bu haber 7823 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KALKAN HABERLERİ

Kalkan Karayoluna Kaya Düştü

Kalkan Karayoluna Kaya Düştü Kalkan-Fethiye D400 Karayoluna Lavanta Evleri kısmından kaya parçası düştü. Sabah 09.45 sıralarında meydana gelen k...

Kalkan'da Bağlama Öğreniyorlar

Kalkan'da Bağlama Öğreniyorlar Kalkan Beldesi, Çavdır ve Sarıbelen köylerinde bağlama kursu açıldı. Kurslara aralarında mimar, öğretmen, ev kadını...
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi


porno izle