Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

İLAÇ VE ÇÖP İHALELERİNDE GÖZALTILAR

İLAÇ VE ÇÖP İHALELERİNDE GÖZALTILAR

Tarih 08 Haziran 2010, 03:11 Editör Özer YILMAZ

İLAÇ VE ÇÖP İHALELERİNDEKİ YOLSUZLUKLAR NEDENİYLE ANTALYA'NIN BAZI İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI VE MÜDÜRLERİ GÖZ ALTINA ALINDI.

İLAÇ VE ÇÖP İHALELERİNDE GÖZALTILAR

'Kasırga'nın kapsamı büyüyor !

BELEDİYE BAŞKANLARIDA GÖZALTINDA...

Antalya'da bu sabah (Pazartesi) CHP ve MHP'li bazı belediyelere yönelik düzenlenen "Kasırga 1 Dalga" adlı eşzamanlı operasyonda gözaltına alınanların sayısı 64'e yükseldi. Gözaltıların daha da artabileceği belirtiliyor.

Antalya Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince CHP’li Muratpaşa ve Manavgat Belediyeleri ile MHP’li Korkuteli Belediyesi’ne yönelik gerçekleştirilen operasyon sürüyor. ‘Kasırga 1 Dalga’ adı verilen ve eşzamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda ilk etapta, aralarında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcıları M.T. ve A.K. ile Zabıta Müdürü B.U.'nun da bulunduğu 20'si kamu görevlisi toplam 50 şüpheli gözaltına alınmıştı. Şüpheliler arasında CHP İl Gençlik Kolları eski Başkanı C.D., belediyeye iş yapan ilaçlama firması sahibi H.Z., büro malzemeleri satan şirketin muhasebe müdürü A.G., belediyenin temizlik işlerini yapan firmanın sahibi A.Y.'nin de bulunduğu belirtilmişti.

 

SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILDI

Evlerinde yapılan arama ardından Asayiş Şube'ye getirilen şüphelilerin ilk ifadeleriyle birlikte gözaltına alınanların sayısı 60’a yükseldi. “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “Örgüt faaliyeti çerçevesinde ihaleye fesat karıştırmak”, “Rüşvet almak ve vermek” suçlamalarıyla sorgulanacak zanlıların sağlık kontrolünden geçirildikleri öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile birim müdürlerinin de aralarında yer aldığı zanlılar da Antalya'ya getirilerek Antalya Adliyesi Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildi.

 

SÖZEN VE GÖKÇE DE GÖZALTINDA

Sözen ve belediye çalışanları adliyenin ardından parmak izi alınması için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülürken Başkan Sözen, gazetecilerin gözaltına alınma nedenine ilişkin sorusunu, ''Beraber göreceğiz'' sözleriyle yanıtladı. Gözaltındaki Sözen'i görmek için Asayiş Şube Müdürlüğüne gelen CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken ise gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Öte yandan operasyon kapsamında gözaltına alınan Korkuteli'nin MHP'li Belediye Başkanı Hasan Gökçe de, koruması ve bir kadın belediye çalışanı ile polisler tarafından Antalya'ya getirildi. Parmak izi alımının ardından Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirilen Başkan Gökçe ve iki kişi, ifade alımı için emniyet müdürlüğüne götürüldü.

 

İHALELER AYNI ŞİRKETE

Edinilen bilgilere göre operasyona, gelen bir ahbarın ardından aylardır yürütülen soruşturma sonrasında start verildi. A.Y'nin sahibi olduğu Antalya merkezli temizlik şirketinin, operasyon kapsamında adı geçen tüm belediyelerin ihalelerine girdiği ve temizlik işini üstlendiği yolundaki ihbarı değerlendiren Antalya Cumhuriyet Savcılığı, şirketin girdiği ihalelere fesat karıştırıldığına yönelik tespitler yaptı ve operasyon talimatını verdi. Teknik ve fiziki takiple süren soruşturmada, şirket sahibi A.Y'nin ihalelere fesat karıştırma suçunu, suç örgütü kurarak işlediği iddia edildi. Tespitlerin tamamlanmasının ardından savcılığın talimatıyla Antalya Emniyet Müdürlüğünün 500 polisle söz konusu suçlara karıştığı iddia edilen kişilerin yakalanmasına yönelik operasyonu bu sabah saat 06.00'da başlattığı öğrenildi.HABERİN FARKLI AJANSLARDAKİ DURUMU;

İhaleye fesat operasyonunda gözaltı sayısı 64 oldu

 

ANTALYA -AA- Antalya'da bazı belediye ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla başlatılan operasyonda, 4 ildeki 7 ilçe belediyesinin üst düzey görevlilerinin de aralarında bulunduğu 39 kamu personeli daha gözaltına alındı.
A.Y'nin sahibi olduğu Antalya merkezli temizlik şirketinin girdiği, Antalya merkez ilçe Muratpaşa Belediyesi'ndeki bazı ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde bu sabah başlatılan operasyonun kapsamı, dört ilde eş zamanlı yürütülüyor.
Antalya'daki operasyon Muratpaşa, Kepez, Manavgat ve Korkuteli ilçe belediyeleri ile Çolaklı beldesindeki ihalelerle ilgili gerçekleştirilirken, şirketin bu belediyelerin yanı sıra temizlik işlerini üstlendiği İzmir Buca, Ankara Altındağ ve Adana Çukurova ilçe belediyelerindeki ihaleleri de soruşturmaya dahil edildi.
Antalya Cumhuriyet Savcılığının koordinesinde Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bu sabah başlatılan operasyonun devamında, Altındağ Belediyesinden 3 görevli ile Buca Belediyesinden, belediye başkan vekilinin de aralarında bulunduğu 4 personel gözaltına alındı.
Polis, Adana'nın Çukurova ilçesinde de kamu görevlisi olmayan ve söz konusu temizlik şirketinin suç iddiasına konu olan belediye ihalesiyle ilgisi bulunduğu öne sürülen 1 kişiyi de gözaltına aldı.
Antalya, Ankara, İzmir ve Adana'daki ilçe ve belde belediyelerine yönelik genişletilen soruşturmada, gözaltına alınan kamu görevlisi sayısının 39'a ulaştığı, temizlik şirketinin sahibi A.Y. ile şirketin yöneticileri, çalışanları ve şirketle bağlantısı olduğu iddia edilen kişilerle bu sayının 64'e yükseldiği bildirildi.
Antalya Emniyet Müdürlüğünün KOM, Asayiş Şube ve diğer bazı birimlerinde gözaltında tutulan zanlılar arasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe ile Muratpaşa Belediye başkan yardımcı ları ve şube müdürleri bulunuyor.
Savcılığın koordinesinde Antalya polisinin bir yıllık teknik ve fiziki inceleme sonucu bugün saat 06.00'dan itibaren başlatılan operasyonda gözaltına alınan kamu görevlilerinden 20'si Muratpaşa, 5'i Manavgat, 4'ü Buca, 3'ü Korkuteli, 3'ü Altındağ ve 1'i Kepez ilçe belediyelerinde görev yaparken, 3 kişi de Manavgat'ın Çolaklı belde belediyesinde çalışıyor.
Gözaltına alınan kamu görevlileri arasında söz konusu 7 belediyenin temizlik işleri müdürleri ile temizlik ihalelerinden sorumlu belediye başkan yardımcıları ve yetkili personelin bulunduğu da belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında 8 belediye başkan yardımcısının bulunduğu ileri sürüldü.
Edinilen bilgilere göre, "suç örgütü kurarak, ihaleye fesat" ile "rüşvet almak ve vermek" suçlamalarıyla yürütülen soruşturmaya konu olan şirketin, ilk kez 2003 yılında Muratpaşa Belediyesinin ihalesini kazanarak temizlik işini üstlendiği, ardından da Antalya ve diğer bazı illerdeki belediye ihalelerini aldığı iddia edildi.
Şirketin 7 yıllık süreçte 100'den fazla temizlik işinde kullanılan araca sahip olduğu ve sahibi A.Y'nin de "aşırı zenginleştiği" iddia edilirken, Antalya Cumhuriyet Savcılığının, şirketin katıldığı ihalelere fesat karıştırıldığına yönelik tespitler yaptığı öne sürüldü.
İhaleleri kazanmak amacıyla şirket yöneticilerince belediyelerde görevli bazı kamu görevlilerine rüşvet verildiği de soruşturmadaki iddialar arasında yer alırken, belediye görevlileri ile şirketin sahipleri ve çalışanları arasında, "menfaat ilişkisini" ortaya koyan telefon görüşmelerinin bulunduğu ileri sürüldü.
Operasyonda gözaltına alınanlardan 14'ünün belediyelerde görevli kadın personel olduğu iddia edilirken, gözaltı sayısının 100'ü aşabileceği bildirildi.
Gözaltındaki zanlıların yarın sağlık kontrolünden ge çirilerek sorgularına devam edileceği bildirildi.

 

AA

 

Antalya'da CHP'li Belediyeye 'Kasırga' Operasyonu: 50 Kişi Gözaltına Alındı

Antalya Emniyet Müdürlüğü, CHP'li Muratpaşa Belediyesi'ne 'Kasırga' Adı Altında Bir Operasyon Düzenledi. Sabaın Erken Saatlerinde Yapılan Operasyonda 20'si Kamu Çalışanı Aralarında 2 Başkan Yardımcısının da Bulunduğu Toplam 50 Kişi Gözaltına Alındı.

 

Antalya Emniyet Müdürlüğü, CHP'li Muratpaşa Belediyesi'ne 'kasırga' adı altında bir operasyon düzenledi. Sabaın erken saatlerinde yapılan operasyonda 20'si kamu çalışanı aralarında 2 başkan yardımcısının da bulunduğu toplam 50 kişi gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'nün Antalya Cumhuriye Savcılığının talimatıyla gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınanların "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet vermek ve almak" suçlamalarıyla gözaltına alındığı belirtiliyor. Zanlıların emniyetteki sorguları devam ediyor.

 

Belediyelere Operasyon: 57 Gözaltı

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu sabah düzenledikleri 'çete operasyonu´ kapsamında, aralarında Manavgat ve Korkuteli belediye başkanlarının da bulunduğu 30´u kamu görevlisi 57 şüpheliyi ´ihaleye fesat karıştırma´ suçlamasıyla gözaltına aldı.

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün saat 06.00 sıralarında 'Kasırga 1- Dalga´ adı verilen eş zamanlı operasyon düzenledi. Aralarında Manavgat Belediye Başkanı CHP´li Şükrü Sözen, Korkuteli Belediye Başkanı MHP´li Hasan Gökçe, CHP´li Muratpaşa Belediyesi´nin Başkan Yardımcıları M.T. ve A.K. ile Zabıta Müdürü B.U.´nun da bulunduğu 30´u kamu görevlisi toplam 57 şüpheli, gözaltına alındı. Operasyonun temizlik firması sahibi A.Y.´nin sahibi olduğu firmadan hizmet alan belediyelerde yapıldığı, çetenin elebaşılığını A.Y.´nin yaptığı kaydedildi. Şüpheliler arasında CHP İl Gençlik Kolları eski Başkanı C.D., belediyeye iş yapan ilaçlama firması sahibi H.Z., büro malzemeleri satan şirketin muhasebe müdürü A.G. de bulunuyor. Operasyon kapsamında Muratpaşa Belediyesi´nden 20, Manavgat Belediyesi´nden 5, Korkuteli Belediyesi´nden 3 ve Kepez Belediyesi´nden 2 gözaltı olduğu kaydedildi.

Evlerinde yapılan arama ardından Asayiş Şube´ye getirilen şüpheliler, 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak´, 'Örgüt faaliyeti çerçevesinde ihaleye fesat karıştırmak´, 'Rüşvet almak ve vermek´ suçlamalarıyla sorgulanacak.

Operasyonun devam ettiğini belirten yetkililer, yeni gözaltılar olabileceğini bildirdi.

 

Soner KOCAER -Hamit SEÇİL / Antalya -DHA

4 ilde dolandırıcılığa 64 gözaltı...

Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nın koordinesinde polisin düzenlediği operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 64'e yükselirken gözaltına alınanların 39'u, 4 ildeki 7 belediyenin yönetici ve görevlilerinden oluşuyor...

Edinilen bilgiye göre, Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nın koordinesinde Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri belediyelerde bazı ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla bu sabah 4 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. A.Y.'nin Antalya merkezli temizlik şirketinin belediyelerde ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında Antalya, Ankara, İzmir ve Adana'daki ilçe ve belde belediyelerine yönelik genişletilen soruşturmada gözaltına alınan kamu görevlisi sayısının 39'a ulaştığı, temizlik şirketinin sahibi ile şirketin yöneticileri, çalışanları ve şirketle bağlantısı olduğu iddia edilen kişilerle bu sayının 64'e yükseldiği bildirildi.

 Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün KOM, Asayiş Şube ve diğer bazı birimlerinde gözaltında tutulan zanlılar arasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı A.F.U. ile Muratpaşa belediye başkan yardımcıları ve şube müdürlerinin yanı sıra şirketin temizlik işlerini üstlendiği Ankara'nın Altındağ Belediyesi'nden 3 görevli ile İzmir'in Buca Belediyesi'nden belediye başkan vekilinin de aralarında bulunduğu 4 personel ile Adana'nın Çukurova ilçesinde de kamu görevlisi olmayan ve söz konusu temizlik şirketinin suç iddiasına konu olan belediye ihalesiyle ilgisi bulunduğu öne sürülen 1 kişiyi de gözaltına aldı. Öte yandan, gözaltına alınan 64 zanlının ifadelerinin alınmasına başlandığı öğrenildi.

İHA


Bu haber 3137 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TOPLUMSAL YAŞAM

YEGANE YOL

YEGANE YOL SOSYALİZM DÜNYAYI KURTARMAMIZI SAĞLAYACAK YEGANE YOLDUR...

"BİRDE UTANMADAN 'BELEDİYE BAŞKANLIĞI' İSTİYORLAR"

"BİRDE UTANMADAN 'BELEDİYE BAŞKANLIĞI' İSTİYORLAR"
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi


porno izle