Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BU GÜNÜN MANŞETLERİ...

manşetler

SON DAKİKA HABERLERİ....

EKŞİ SÖZLÜK...


CANLI TV İZLE...

YAKINDA...

ÖZELLEŞTİRMELERE HAYIR!

ALEXA

Alexa Certified Traffic Ranking for www.likyahaber.net

SİTEYE GELENLER

free counters

ÇEVRİMİÇİ

CHP çevreye sahip çıkıyor

CHP çevreye sahip çıkıyor

Tarih 06 Haziran 2010, 03:18 Editör Özer YILMAZ

5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlanırken Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, çevrecilerle bir toplantı düzenledi. 40'a yakın sivil toplum örgütünün içinde yer aldığı ve hidroelektrik santrallerinin doğaya verdiği zararı engellemek için mücadele eden heyeti kabul eden Ülken, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu konuda elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı.

CHP çevreye sahip çıkıyor

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlanırken Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, çevrecilerle bir toplantı düzenledi. 40’a yakın sivil toplum örgütünün içinde yer aldığı ve hidroelektrik santrallerinin doğaya verdiği zararı engellemek için mücadele eden heyeti kabul eden Ülken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu konuda elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı.

 

HES'lere karşı güçbirliği

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün anlam ve önemine uygun bir heyeti makamında kabul etti. “Dereler Halkla Birlikte Ankara’ya akıyor” sloganıyla hidroelektrik santrallerinin(HES) doğaya verdiği zararı önlemek için mücadele eden ve içinde 40’a yakın sivil toplum örgütünün temsilcisinin yer aldığı platformun üyelerini kabul eden Özer Ülken, heyeti yaklaşık 3 saat boyunca dinleyerek konu hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Platform Sözcüsü olan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz; Hidroelektrik Santralleri (HES) yapan firmalara 49 yıllığına su kullanım hakkı verilerek derelerin özelleştirildiğini, sular tünellerden akıtılarak doğayla bağlantısının koparıldığını ve HES’lerin kurulduğu bölgelerde endemik bitki türlerine büyük zararlar verildiğini vurguladı. Antalya’da 59, Akdeniz Bölgesi’nde 225, ülke genelinde 2 bin 500 kadar HES projesi olduğunu kaydeden Gündüz, “Bu santrallerin oluşturduğu zararları önlemek için Ankara’ya gidip yetkili kurumlarla görüşeceğiz. Bu mücadelemizde CHP’yi de yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

 

CHP destek olacak

Antalya’daki sivil toplum örgütlerinin toprağına, suyuna, sahip çıkmasından çok mutlu olduklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, “CHP bu mücadelenizde her zaman yanınızda olacaktır. HES konusunu ayrıntılı olarak incelemek için İl Örgütü’nden bir komite oluşturduk İl Genel Meclisi üyelerimiz de kent genelinde HES’leri yakın takibe almış durumda. Bu konuda önemli araştırmalar yapan Antalya Milletvekilimiz Hüsnü Çöllü, İl Genel Meclisi Başkanımız, İl Başkanı olarak benim, sizin platformun yürütme kurulu üyeleri ve uzmanların yer alacağı bir komite oluşturup ayrıntılı bir HES Raporu hazırlayabiliriz. Bunu birlikte Ankara’da gerekli makamlara iletir ve CHP olarak mecliste de bunun mücadelesini verebiliriz. Cumhuriyet Halk Partisi programında doğayı daima koruyan bir anlayış mevcuttur. Bunu Antalya’da da hayata geçirmek için sizin yanınızda olmaya hazırız” diye konuştu. Toplantı sonunda HES’ler konusunda teknik bir rapor hazırlanmasına ve doğaya verilen zararların önlenmesi için önümüzdeki günlerde ne gibi eylemler yapılacağı konusunda bir yol haritası çizilmesine karar verildi. 


Bu haber 1893 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TOPLUMSAL YAŞAM

YEGANE YOL

YEGANE YOL SOSYALİZM DÜNYAYI KURTARMAMIZI SAĞLAYACAK YEGANE YOLDUR...

"BİRDE UTANMADAN 'BELEDİYE BAŞKANLIĞI' İSTİYORLAR"

"BİRDE UTANMADAN 'BELEDİYE BAŞKANLIĞI' İSTİYORLAR"
********FARKIN NE****************23 Şubat 2014

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

sence; KALAMAR TAVA MI MEZE Mİ?


Tüm Anketler

GOOGLE TERCÜMECopyright © 2005-2012 www.likyahaber.net Tüm hakları acaip bir şekilde saklanmıştır. Kopye eden fena olur!... demedi demeyin... editör-özer yılmaz/elk.mühendisi-yıldız teknik üniv. POSTA ADRESİMİZ; haber@likyahaber.net
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi


porno izle