KALKAN NEREYE GİDİYOR?


Açıklama: Otobüsle olur uçakla olur, herhangi bir yolculuğa çıkarken gideceğiniz güzergâhı eğer biliyor ve bilinçli iseniz bir sorununuz yoktur. Uykuya dalar, kitap okur etrafa öyle bakarsınız.
Kategori: KÖŞE YAZARLARIMIZ
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2009
Geçerli Tarih: 19 Ocak 2021, 07:31
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/yazar.asp?yaziID=446


KALKAN NEREYE GİDİYOR?

Otobüsle olur uçakla olur, herhangi bir yolculuğa çıkarken gideceğiniz güzergâhı eğer biliyor ve bilinçli iseniz bir sorununuz yoktur. Uykuya dalar, kitap okur etrafa öyle bakarsınız. Eğer sizin bilmediğiniz bir yola saparsa şoför, kafanızı söyle bir kaldırıp acaba nereye gidiyoruz diye sormaz mısınız? Yoksa “ben sormam vardır bir bildiği mi?”dersiniz. Gözünüzü kapatır devam mı edersiniz. Ya da benim yolum bu tarafta değil diyip hakkınızı mı sorarsınız?

Artık Kalkan halkının kafasını kaldırıp, biz nereye gidiyoruz diye bakma zamanı gelmedi mi? Bence geçiyor bile, bir grup farkında olayların, bir grup hiç umurumda değil, bir kesim de bana dokunmayın aman diyenler. Size soruyorum nereye kadar bu haller size dokunmadan teğet geçer.

         Her gecen yıl turizm kötüye gidiyor, kalite düştü yerlerde sürünüyor, sokaklarda bütün kötü alışkanlıklar mevcut, hırsızlık, dolandırıcılık ne ararsanız var nerdeyse.

Herkes göz yumuyor bazı şeylere, bir şeyler yapılıyor ama ya eksik ya da göstermelik.

Örneğin; trafik ışıklarımız var ama kimse kırmızı ışıkta durmuyor, neden çünkü kamera yok, bu kadar basit düşünebiliyoruz. Sanki ışıkları, biri bizi gözetleyince dikkate almamız gerekiyor. Dünyanın her yerinde oysaki insanların kendi güvencesi içindir. Trafiğin düzeni içidir. Ama nerde, bizde o derin düşünce,  

         Söyle bir olayda var aslında ki Kalkan’ı izleyecek, güveliğe yardım edecek hiçbir kamera sistemi yok, varmış ama çalışmadığını herkes biliyor. Bu durumdandır ki sokaklardaki pervasızlar korkarak bir iş yapmıyor, umurunda olmuyor. Türkiye’nin en ücra köselerinde dahi bu sistem varken, neden Kalkan gibi bir turizm merkezinde bu yok? Herkesin işini kolaylaştırır yerli yabancı herkes daha güvende hisseder ve fırsat düşkünü insanlara caydırıcı bir etken olur.

         İnsanoğlu da çok enteresan aslında bilmem kaç TL ‘ye ev alıyor, ama güvenliği için hiçbir şey yaptırmıyor. Sonrada konuşurlar soyulduk, aman yetişin,

Her geçen gün adımız kötü şeylerle anılıyor, hırsızlık, tecavüz, kalitesiz turizm, ucuz Kalkan ve benzeri şeyler. Artık çeki düzen verilmesi gerek, Kalkan’da turizm biterse Kalkan’da biter. Herkesin bir şeylerin farkında olması gerek ve uğraşmak gerek, eğer hala size zararı dokunmadıysa, düşünmeyin ki bana hiçbir zararı dokunmaz, gün gelir inanamazsınız.

Arkadaşlar artık silkelenin ve kendinize gelin seçimler bitti hala seçim sandığının başında kalanlar var bitti artık, olan oldu, gerginlik yaratmaktan, eski defterleri açmaktan vazgeçin ve Kalkan için iyi şeyler yapın, sevsek de sevmesek de şuan ki iktidarı kabul etmeliyiz. Tabi ki iktidarda ayrımcılık yapmadan işlerine devam etmelidir. Yani demek istediğim, boş işlerle uğraşmayın ve hepimizin güvenli, sağlığı, geleceği için bir şeyler yapalım. Herkesin yapacağı mutlaka bir şey vardır. Gün gelince ahh ahh Kalkan nasıl bir yerdi, nasıl oldu demeyelim…

Saygılarımla