Avrupadaki Araplar tatil için Kaş'ı tercih ediyor


Açıklama: Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan Arapların tatil yapmada birinci sıradaki tercihi Antalya.
Kategori: KAŞ HABERLERİ
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2013
Geçerli Tarih: 19 Haziran 2019, 11:03
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=3553


Avrupadaki Araplar tatil için Kaş'ı tercih ediyor

Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan Arapların tatil yapmada birinci sıradaki tercihi Antalya.

Araplar tatil için Antalya'yı tercih ediyor
Bu sene Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan 7 bin 600 Arap turist, Antalya'nın Alanya, Kaş, Kemer, Demre ilçeleri Belek, Kundu bölgeleriyle Side beldesinde tatil yaptı. Arap turistlerin yüzde 15'nin deniz kum ve güneş turizmi, yüzde 25'nin yayla ve yüzde 60'nı ise doğa sporları ve kültür, sanat ve arkeoloji turizmini tercih ettiği bildirildi.

Türkiye'de birinci sırada tatil yapmak isteyen turistlerin başında İngiltere'de yaşayan Arap ülke vatandaşları geliyor. Passage Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Deepak Bhatnagar, yaptığı açıklamada, Avrupa ülkelerinde yaşayan Müslüman turistlerin dünyada tatil yapmada birinci sırada Antalya, ikinci sırada İstanbul ve üçüncü sırada Konya'yı tercih ettiğini söyledi. 

Öte yandan Suudi Arabistanlı fotoğraf sanatçısı Leyla Selman, dünyaca ünlü turizmi beldesi Side'de tarihi ören yerlerini fotoğrafladı. Selman, ilk defa geldiği Türkiye'de Antalya, Alanya ve Side Antik Kent'e hayran kaldığı söyledi. Selman, Side Antik Kent ve Alanya'da çektiği fotoğrafları İngiltere'de bir sergi ile taçlandıracağını kaydetti.