Kınık'ta Yaralı Bulunan Şahin Tedavi Edildi


Açıklama: Kınık'ta, vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan şahin, tedavisi yapıldıktan sonra Finike Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Şefliği'ne teslim edildi.
Kategori: KÖYLERİMİZDEN HABER
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2013
Geçerli Tarih: 19 Haziran 2019, 10:12
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=3552Kınık'ta Yaralı Bulunan Şahin Tedavi Edildi

Kınık'ta, vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan şahin, tedavisi yapıldıktan sonra Finike Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Şefliği'ne teslim edildi.


Yaralı Bulunan Şahin Tedavi Edildi

Yaralı Bulunan Şahin Tedavi Edildi
Kınık Beldesi'nde su tesisatçılığı yapan Zeki Şimşek, geçen salı günü vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan şahine sahip çıktı. Açlıktan bitkin düşen şahini 3 gün boyunca koyduğu kafeste etle besleyen Şimşek, daha sonra Kaş İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nü arayarak yardım istedi. Müdürlüğe bağlı veteriner hekim Ramazan Akbaş, Kınık Beldesi'ne giderek yaralı şahini kontrol etti. Muayene edilen şahinin, sol kanadından yaralandığı tespit edildi. Tedavi edilen şahinin uçması için bir süre çaba gösterildi. Uçmayı başaramayan şahin, gözetim altından tutulması için Finike Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Şefliği'ne götürüldü.

Doğayı korumanın herkesin görevi olduğunu anlatan Zeki Şimşek, "Şahini bulanlar hayvan sevgimi bildikleri için bana getirdiler. İyi bir bakımın ardından kendine geldi. Gerekli tedavisi yapıldı. Umarım kısa zamanda doğaya bırakılır" dedi.

Veteriner hekim Ramazan Akbaş ise "Gerekli müdahaleyi yaptık. Gözetim altında tutulacak. Yeniden uçmaya başladığında yaşam alanına bırakılacak" diye konuştu.