KAŞ'TA OYUNCAK KAMPANYASI


Açıklama: "OYUNCAKÇI CAMEKANLARINDA ÇOCUK ELLERİNİN İZİ SİLİNSİN" BAŞLIKLI KAMPANYA İÇİN TÜM KAŞ EL ELE...
Kategori: OKURLARIMIZDAN
Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2012
Geçerli Tarih: 19 Ekim 2021, 18:04
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=3490


"OYUNCAKÇI CAMEKANLARINDA ÇOCUK ELLERİNİN İZİ SİLİNSİN" BAŞLIKLI KAMPANYA İÇİN TÜM  KAŞ EL ELE...

Değerli Okurlar, Dostlar, Gönüldaşlar, Hemşehrilerim,

Ne zamandan beri düşündüğüm, ancak dün facebook’da gezinirken gördüğüm iki paylaşım beni öylesine etkiledi ki size anlatamam. Daha önce Sayın Levent Kırca tarafında da başlatılan bir kampanyayı bana tekrar hatırlattı. İçimi ürperten, gönül telimi titreten bu iki paylaşımdan biri “BİRİ NOEL BABA’YA AFRİKA’NIN YOLUNU GÖSTERSİN” diğeri ise “HER AKŞAM ÜSTÜ OYUNCAKÇI CAMEKANINDAN ÇOCUK ELLERİNİN İZİNİ SİLER” başlıklı iki farklı Ülkeden, iki farklı renkten ama ikisi de mahsum ve boynu bükük olan çocuğun içler acıtan çağrısıydı.

Bu çerçevede ben Kaş’ta öğretim hayatına yeni başlayan TİAMO MENTAL ARİTMATİK KAŞ’ın  kurucusu iki duyarlı genç arkadaşımla (Bahar ve Pınar Ünal ile) irtibata geçtim...Beni kırmayarak ellerinden gelen desteği vereceklerini belirttiler. Onların onayı ve desteği ile Kaş’ta bir oyuncak toplama Kampanyasının başlatılarak, oyuncağa ihtiyacı olan çocukların sevindirilmesinin yararlı olacağına içtenlikle inandım. Bu şevkle ardından Kaş Belediye Başkan Yardımcımız Birol Engin Bey’le bağlantıya geçerek oyuncakların toplanacağı bir camekanın yapılması ve sonrasında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yardım istedim.Belediye Başkan Yardımcımız Birol Engin Hoca, ricamı memnuniyetle kabul etti ve gereken desteği vereceklerini söyledi.

Değerli Dostlar, bu kapsamda KAŞ AYDIN HABER öncülüğünde TİAMO MENTAL ARİTMATİK KAŞ, GÜLŞEN KAFE, KÜÇÜK AĞAÇ OYUNCAK’ın ve Kaş Belediyesinin değerli destekleri ile  “OYUNCAKÇI CAMEKANLARINDA ÇOCUK ELLERİNİN İZİ SİLİNSİN” başlıklı bir kampanya başlatmış bulunmaktayız. Siz duyarlı dostlardan ricamız, -özellikle çocuk sahibi olanlarınızın bu konuya daha titizlikle yaklaşacağı inancıyla-, evlerinizde kullanılmayan ve atıl durumda olan oyuncakların yada yoksa bütçeniz elverdiği ölçüde satın alacağınız bir oyuncağın, başta TİAMO MENTAL ARİTMATİK KAŞ olmak üzere, KÜÇÜK AĞAÇ (İlhami KOCABIYIK’IN Dükkanı) ve GÜLŞEN KAFE’de(Kaş Esnaf Odası Başkanımızın İşletmesi)  bulunan oyuncak kutularına atılmak üzere teslim etmenizdir. Bu bizleri ziyadesiyle memnun ettiği kadar, oyuncak alma hayali kuran yüzlerce çocuğun mutluluğuna ve yüzünün gülmesine de vesile olacaktır.

Unutmayalım hepimiz çocuk olduk ve hepimizin hayalini güzel oyuncaklar süsledi, kimimiz bez, kimimiz et bebeklerle, kimimiz en fiyakalı arabalarla kimimiz dedemizin babamızın yaptığı tahta arabalarla oynadık..Bazan bir tencere kapağını direksiyon yaptık, bazen da kağıttan tekneler yapıp hayallerimizi yüzdürdük ama oyuncak hep en değerli varlığımız oldu. Yeri geldi beğendiğimiz bir oyuncağı aldırabilmek için naz yaptık, annemizi babamızı kolundan çekiştirerek oyuncakçı dükkanının içine soktuk. Aklımız hep o ulaşmak istediğimiz oyuncakta takılı kaldı. Ama kimi çocuklar var ki, naz yapacak kimseleri olmadığı gibi buna şansı bile yok.Onlar, sadece oyuncakçının camekanında oyuncakları izleyerek, aralarında engel teşkil eden o buz gibi soğuk camlara minicik parmak izlerini bırakarak, avunmaya çalışıyorlar..Bizler neden onların şansı olmayalım.

Değerli Gönüldaşlar, sizlerin kıymetli katılımlarınızla, minik ellerin izinin camekanda kalmasına umutlarının yıkılmasına mani olalım. Her birimiz bir çocuğun yüzünü güldürerek yaşama sevinç katalım. Ne dersiniz ?

O zaman, “OYUNCAKÇI CAMEKANLARINDA ÇOCUK ELLERİNİN İZİ SİLİNSİN”   başlıklı kampanya için tüm KAŞ el ele… Değerli Antalya'lı Okurlar, sizlerinde debu kampanya da İlçemize gereken desteği vereceğinize yürekten inanıyoruz...

Ve yazımı kaleme aldığım bir şiirimle noktalamak istiyorum...

ÇOCUKLAR ÜZÜLMESİN,

ONLARIN YÜZÜ HEP GÜLSÜN,

ÇÜNKÜ, ONLAR GELECEĞİN BÜYÜKLERİ…

DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ……..

BİR YERLERDE BOYNU BÜKÜK BİR ÇOCUK GÖRSEM,
İÇİM ACIR, BOĞAZIM DÜĞÜMLENİR,
MAHSUM BAKIŞLARI, ÇARESİZ İÇ ÇEKİŞLERİ KARŞISINDA,
TÜYLERİM ÜRPERİR,
DUDAKLARIM KENETLENİR,
SÖYLEYECEK SÖZ BULAMAM,

OYSAKİ ÇOCUK OLMAK,
DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEYİDİR,
HAYATI SORGUSUZ SUALSİZ,
PEMBE BULUTLAR ÜZERİNDE İZLEMEKTİR,
DİLEDİĞİN GİBİ,
GÖNLÜNDEN GEÇTİĞİNCE HAREKET ETMEK,
HATTA BAZEN ZALİMLEŞEBİLMEKTİR,
TÜM KÖTÜLÜKLERDEN HABERSİZ,
MASAL DÜNYASI İÇİNDE YAŞAYIP,
SINIRSIZ HAYAL KURABİLMEKTİR
KENDİNE BÜYÜK BEDENLERDE MODEL ARAMAKTIR,
İÇİ İÇİNE SIĞMAMAK,
UMURSAMADAN DİLEDİĞİNCE DAVRANMAKTIR,
TERTEMİZ DÜNYASINDA,
OLABİLDİĞİNCE  DÜRÜST OLMAKTIR,
ÇOCUK OLMAK ÖRSELENMEMİŞ BİR DÜNYAYA,
UMUT İÇİNDE BAKABİLMEKTİR....

KISACASI ÇOCUKLUK,
BİR İNSANIN ANAVATANI,
YETİŞKİNLİKTEKİ KİMLİĞİDİR...
O NEDENLE HİÇ BİR ÇOCUK İNCİTİLMEMELİ,
ONLARIN GÜZEL DÜNYASI ASLA HARAP EDİLMEMELİDİR...

HANDE GÜLLÜ-Kaş

 

OYUNCAKLARIN TOPLANACAĞI YERLER:

*KAŞ AYDIN HABER MATBAA (PROJE’NİN EV SAHİBİ)

*TİAMO MENTAL ARİTMATİK KAŞ

* KÜÇÜK AĞAÇ OYUNCAKÇI DÜKKANI