Kaş'ta İlk 'aşk' Hikayesi


Açıklama: İlk albümü 'Sensizlik Varmış'ı Mart 2011'de çıkartan Aklan Akdağ, 4. video klibi için Türkiye'de bir ilke imza attı.
Kategori: KÜLTÜR & SANAT
Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2012
Geçerli Tarih: 05 Ağustos 2020, 04:15
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=3478


Kaş'ta sualtında ilk 'aşk' hikayesi

İlk albümü 'Sensizlik Varmış'ı Mart 2011'de çıkartan Aklan Akdağ, 4. video klibi için Türkiye'de bir ilke imza attı.

 
Sualtında ilk 'aşk' hikayesi

Ben Kaş'tayım Klip;İlgili Video Haber;


KLİP KAMERA ARKASI VİDEO;


Söz ve müziklerini kendi yazdığı 11 şarkıdan oluşan 'Sensizlik Varmış' adlı albümünü Mart 2011'de çıkaran sanatçı Aklan Akdağ, 4. klibini sualtında çekti. Klip, daha önce havuz veya akvaryumda yapılmış olan küçük çaplı denemelerden farklı olarak, ilk kez denizde gerçekleştirilmiş bir prodüksiyon.

Kaş'ta yaşayan sanatçı, İstanbul'dan Kaş'a gidişinin hikayesini anlattığı şarkısında Şevval Sam, Ayşe Saran gibi kadın vokalistlerin yanısıra Sarp Maden (elektrik gitar), Buket Doran (bas gitar), Engin Recepoğulları (saksafon) gibi Kaş'a gönül vermiş müzisyenlerle de çalıştı.

Klipte; sualtına sahne giysileriyle, tüpsüz inen ve aynı zamanda dalış rehberi olan Aklan Akdağ'ın dışında çok sayıda deneyimli dalgıç da rol aldı. Sualtında taşlardan yazılar yazıldı, müzik enstrümanları çalındı ve bir 'aşk' hikayesi anlatıldı.

UĞUR POLAT VE ŞEVVAL SAM

İki ayrı bölümden oluşan klibin ilk yarısı Echo Bar sahnesindeki performans ile başlıyor. Yönetmenliğini Evren Arasıl'ın yaptığı bu bölümün özelliği de, filmde rol alan herkesin gerçekten Kaş'ta yaşıyor ve şarkıyı ezbere söylüyor olması.

Aklan Akdağ'a eşlik eden bu kalabalığın arasında Uğur Polat, Şevval Sam gibi Kaş'ın tanıdık yüzleri de var.Sahnenin coşkusu ikinci yarıda suyun altına taşınıyor. Kaş Camping'te çekilen sualtı sahnelerinde çok özel donanımlar, kostümler ve teknikler kullanıldı.

10 günde tamamlanan sualtı prodüksiyonunun yönetmenliğini ise Bengiz Özdereli yaptı.Kliple birlikte sualtı çekimlerinde ekibin nasıl hazırlandığını, hangi ekipman ve teknikleri kullandığını anlatan ilgi çekici bir kamera arkası filmi de hazırlandı.