BİLGİN; "KAŞ'TA OTOPARK SORUNU YOKTUR.."


Açıklama: YAŞAR TURGUT BİLGİN; "KAŞ'TA OTOPARK SORUNU YOKTUR.."
Kategori: OKURLARIMIZDAN
Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2012
Geçerli Tarih: 08 Aralık 2021, 11:50
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/haber_detay.asp?haberID=3386


BİLGİN; “KAŞ’TA OTOPARK SORUNU YOKTUR”


Fotoğraf; Yaşar Turgut Bilgin - Turizmci, Yazar.

Otopark sorunu Kaş’ta oturanlar ve iş yeri sahipleri için var gözüküyor. Hâlbuki Kaş’ta araba koyacak çok yer var. Belediye de bunu çok güzel bir şekilde ayırmış. Örneğin liman, eski belediye evlerinin olduğu yer, bazı yol kenarları ve ortaokulun önü hep ücretli ve ücretsiz otopark yeri. Ancak tabi herkes, hemen kendi mekânının önünde ve en merkezi yerlerde park etmek istiyor. Artık her yerde, merkezi yerlere araç ile girmek ve buralara park etmek yasaklanmış durumda. Aksi takdirde karmaşa, kirlilik, gürültü ve doğal sonuç olarak da şikâyet ve kavgalar oluyor. 
Fotoğraf; Bilgin Otel - Kaş
Örneğin, Ben kendi arabamı kendi dükkânımın önüne park etmiyorum. Ya Sağlık Ocağı’nın alt tarafındaki Belediye’nin yeni açmış olduğu boş alana ya da ücretli otoparka bırakıyorum. Müşterilerim için de aynı. Otopark için onları da aynı yerlere yönlendiriyorum. Ve doğru yaptığımı düşünüyorum. Tabi ben bunu yaparken adamın birinin,
"ha tamam park yeri buldum, burası boş" diyerek gözümün önünde sanki özellikle onun için boş bırakmışım ve üstelik bekçiliğini de yapmışım gibi gelip dükkânımın önüne park etmesine ne demek lazım? Tabi çoğunlukla da park ettiği araba 1970 model. Zor yürüyor, görüntü, gürültü kirliliğini ve trafik karmaşasını hemen oracıkta bir anda oluşturuveriyor.
Allah'tan "Kaş Akdenizin İncisi" ve göz güzel olanı görüyor.

Kaynak; Yaşar Turgut Bilgin / Kaş