NE KADAR ÖZGÜRÜZ...


Açıklama: Sizce ne kadar özgürüz, kadınlar ne kadar özgür erkekler ne kadar, özgürlüğümüz sınırlı mı? Sınırsız mı?
Kategori: KÖŞE YAZARLARIMIZ
Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2009
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2021, 09:21
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/yazar.asp?yaziID=266


NE KADAR ÖZGÜRÜZ…!

Sizce ne kadar özgürüz, kadınlar ne kadar özgür erkekler ne kadar, özgürlüğümüz sınırlı mı? Sınırsız mı?

Bu sorular hep sorulur, hep tartışılır ama halen bir orta yol bulunamamıştır.

            Biz kadınlar hep “eşitlik istiyoruz” diye eylem yaparız, erkekler gibi özgür olmak, her konuda eşitlik sağlanmasını isteriz. Ama sizce erkekler bizim sandığımız kadar özgürler mi?

Bence değiller, erkeklerde bu kısıtlı özgürlüğün farkındalar fakat hep biz, eşitlik, özgürlük diye bağırdığımız için onların seslerini çıkarmalarına engel oluyoruz.

            Hem zaten erkekliğe de yakışmaz, kadınların yaptığı olayları yapmak.

Düşünsenize ellerinde pankartlar bir grup erkek, içlerinde pala bıyıklı amcalar, beyaz atlet giymiş ağabeyler “bizde özgürlük istiyoruz, bizde eşitlik istiyoruz, bizde damsız girilmez yazan barlara tek girmek istiyoruz” diye slogan attıklarını, tam bir komedi sahnesi,

Maalesef erkeklerimizde özgür değiller.

Siz zannediyor musunuz ki sadece kadınlar eşlerinden şiddet görüyor, bu olayı tersi yaşantılarda mevcut ama hiçbir erkek ben karımdan şiddet görüyorum diye bir programa çıkmaz, çıkamaz çünkü dünden bugüne gelen sen erkeksin baskısı özgürlüklerini kısıtlamaktadır.

            Sadece kadınlar mı aldatılıyor, hayır artık tersi olaylarda çoğaldı. Yine aynıdır ki, karım beni bilmem kaç senedir aldatıyormuş diyen erkek nadir bulunur.

Sizlere bir örnek yaşam hikâyesi; yaşını almış olgun bir kadın ama çok zengin evleri, arabaları, katları, yatları var, günün birinde hayatında genç bir erkek istiyor ve buluyor, bu arada sırası gelmişken bütün kadınlar hayatındaki erkeği kendi seçer, erkekler seçilendir yani seçen değil.

Neyse, bu zengin hanımın parasıyla iş kurulur bir hayat standardı oluşturulur, bunlar hep kadının onayından geçerek olur tabiî ki, erkek sadece yardım oyuncudur, başrol hep kadındadır. O isterse size araba alır isterse motor.

            Hayatları kadın odaklı sürüp gider. Yani görünen odur ki yerine göre kadınlarımız yerine göre erkeklerimiz özgürdür.

Biz kadınlar bu kadarda özgür değiliz diye feryat etmeye değer mi? bizden kötüleri de var bunun bilincinde olalalım…