PARA OLMADAN KPSS SONUÇ'U DA YOK


Açıklama: Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda KPSS sınavı yapıldı. Yapılırken de kopya çektirmeyeceğiz tedbiri adı altında vatandaşlara bin bir işkence yaşatıldı.
Kategori: KÖŞE YAZARLARIMIZ
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2011
Geçerli Tarih: 24 Mayıs 2022, 06:35
Site: Likya Haber Gazetesi, Kalkan, Kaş Antalya Haberler
URL: http://www.likyahaber.net/haber/yazar.asp?yaziID=1842


PARA OLMADAN KPSS SONUÇ’U DA YOK.

              Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda KPSS sınavı yapıldı. Yapılırken de kopya çektirmeyeceğiz tedbiri adı altında vatandaşlara bin bir işkence yaşatıldı. Daha öncede dile getirdiğim gibi cebimizdeki paramıza varasıya çöpe attırıp sorun olmuştu. Şimdi değineceğim nokta ise devletin polisinin çöpe attırdığı para olmadan bu seferde sınavın sonucunu vermiyorlar.

             Dün akşam şifresi olmayan vatandaşın sınavının sonucunu öğrenme şansının olmadığını öğrendim. Bu sorun ile karşılaşan vatandaşlar başvuru yaparken kendilerine verilen bir şifreyi kapıp Internet başlarına koşmasına rağmen bakabilmek ne mümkün? Bu gün sabah bir okulun öğrenci işlerine biraz takıldığım zaman ÖSYM adına şifre verilmekte olduğunu gördüm. Sanki bir ticaret hane gibi şifre satılıyor. Burada okulun bu işten bir çıkarının olmadığını sanıyorum. Oradan çıktım postanede işim vardı postaneye gittim. Bir genç’e KPSS sonucunu öğrenmek için şifre alması gerektiğini onu da postaneden alacaksın denilmiş. Posta hanedeki görevli ise gencin e-Devlet şifresi istediğini zannederek o birime yönlendirirken müdahale ettim ve ÖSYM başvuru merkezi olan bir okula gitmesi gerektiğini anlatıp yönlendirdim. ÖSYM bundan önceki yıllarda Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile giren herkesin sınav sonucunu vermekteydi. İşlem yapılmasını gerektiren yani üzerinde değişiklik yapılması gereken işlemler için şifren ile giriş ya da ÖSYM merkezlerine giderek işlem yapılıyordu. Peki, şimdi ne değişti?

             Sınava giren vatandaş sayısını göz önüne alırsak birde her birinden şifre için alınan ücreti hesaplar isek ortaya devasa bir para çıkmakta. Buradan da devlet işsiz gençlerin ceplerindeki cay parasına da göz diktikleri anlaşılmakta. Vatandaşa verilen eziyeti ve şifre almak için vermek zorunda olduğu parayı doğru bulmuyorum.